Kapat

*

Mobil 117 views 0

10 Yaşına Giren iPhone’un Satış Rakamları!

Tam 10 yıldır aramızda olan iPhone’un satış rakamları paylaşıldı. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca iPhone ne kadar telefon sattı? 10 yıl boyunca ne kadar ilerleme gösterdi? Bilindiği gibi 9 Oca 2007 tarihinde tanıtılan ilk modelle birlikte 10 yıldır aramızda olan iPhone, geçmişten günümüze birçok modelle başarısına başarılar katmaya devam ediyor. Dünya’daki en çok satılan modellerden biri olan iPhone kendine has tarzı ile dikkatleri her yıl üzerine çekmeyi başarıyor. iPhone’nun 2007’den bu yana yakaladığı başarıları anlatan bir rapor yayımlandı. İsterseniz raporu incelemeye başlayalım.

Karşınızda 10 Yaşına Giren iPhone’un Satış Rakamları

Yayımlanan raporu incelediğimizde 2007’den günümüze olan başarıyı daha da detaylı bir şekilde açıkla anlayabiliyoruz. Rapora baktığımızda her yıl bir önceki yıldan fazla satış rakamlarına ulaşıldığını görüyoruz. Lakin 2016 yılında gerileme mevcut 2015 yılına kadar sürekli artan satış rakamları 2016 yılında 2015 yılının altına düşmüş durumda.

10’uncu yılına oldukça iddialı gireceği tahmin edilen iPhone, 2017 yılı ile yeniden yükselişe geçmek istiyor. 2015 yılındaki rakamları 2017 yılında geçmek isteyen iPhone amacına ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir