Kapat

*

İnternet - Güvenlik 205 views 2

1Password ile Daha Güvenli İnternet Deneyimi

1Password nedir? Nasıl daha güvenli bir internet deneyimi yaşarız? Siz değerli okuyucularımıza yardımcı olmak için bu sorulara cevap olan yazımızı hazırlamış bulunmaktayız.

 

1Password Nedir?

İnternet çağının hakim olduğu bu devirde bütün önemli bilgilerimiz bu platforma kaymış durumda. Bu önemli bilgilerin güvenliğini sağlamak hızla gelişen hacker pazarında oldukça zor hale geliyor. Bir çoğumuz da bu durum hakkında çok bilgileri olmamasından olsa gerek gizlilik için yeterince çaba göstermiyor. Banka hesaplarından Facebook hesaplarına kullanılan şifrelerin benzer ya da aynı olması kötü niyetli arkadaşların işini kolaylaştırıyor. Uygulama oluşturduğu karmaşık şifreler ile göze çarpan faydalı bir uygulama. Şifrelemede karmaşık ve güvenli olan olan bir algoritma kullanan bu uygulama ile daha güvenli internet deneyimi yaşayabiliyoruz.

 

Uygulamanın Bizlere Sağladıkları Neler?

1Password sayesinde oldukça uzun, kompleks yapıda ve güvenli şifreler yaratabiliyor, her ortam için ayrı ayrı şifreleri saklayabiliyor, kredi kartı bilgilerimize özel koruma uygulayabiliyor ve istediğimiz yerden tüm bilgilerimize güvenli bir şekilde erişebiliyoruz.

Uygulamaya Microsoft da güveniyor olsa gerek ki Windows 10 için gelen son güncellemede AdBlock, Evernote ve Amozon Assistant gibi önemli uzantıların arasına 1Password ‘un da dahil olduğu açıklandı.

Sizler de buraya tıklayarak uygulamayı resmi sitesinden indirebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

“1Password ile Daha Güvenli İnternet Deneyimi” üzerine 2 yorum

  1. gabriellael dedi ki:

    Los muchas gracias.

    1. Mustafa Genç dedi ki:

      te damos gracias 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir