Kapat

*

İnternet - Güvenlik 172 views 0

AKK Düzenlemesinde Sona Gelindi!

AKK Düzenlemesinde Sona Gelindi, BTK Başkanı Ömer Sayan’dan AKK sorunu çözümü konusunda bir açıklama geldi. AKK konusunda vatandaşın çektiği sıkıntılardan bahseden ve Adil Kullanım Kotası için gelecek düzenleme konusunda sona yaklaşıldığı belirtildi. Başkan “Kullanıcılar tarafından AKK hakkında gelen şikayetler ve talepler üzerine başlattığımız AKK düzenlemesiyle ilgili çalışmada sona geldik.” Cümlesini kurdu.

AKK yakın bir zamanda büyük bir düzenleme getirilecek ve Türkiye şartlarında alt limit olarak geçen internet hızı olan 2Mbps ‘de ek olarak geleek 3Mbps lik bir yüksetmeninde bu söz konusu çalışma sonrasında geleceği düşünülüyor. Böylece alt limit 5MBps olacak ve Adil kullanım kotalarında ise %100lük bir genişleme yani Adil kullanım kotasının iki katına çıkması söz konusu olabilir.

İnternet kullanıcılarının ve gelişen teknolojinin ülkemizdeki en büyük katili olan AKK yakın bir zamanda büyük bir rahatlamaya girecek. Gelişen 4K teknolojisi ve artık HD görüntülere alışan gözlerimiz aytın 10-15 gününden sonra 240p görüntülere vebirçok işlemde yavaşlık sorunlarına dönüşüyor AKK tüm oyuncu ve dizi-film severleri etkiliyordu. Bu sorunun giderilmesinin ardından internet alt yapısının da daha iyileştirilmesi bekleniyor.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir