Kapat

*

Bilgisayar - Tablet 128 views 0

AMD Yeni Ekran Kartı Çıkıyor mu?

Son günlerde dedikoduların sıkca çıkması üzerine kullanıcıların aklına AMD yeni ekran kartı çıkıyor mu sorusu gelmiyor değil. Piyasaya çıkacağı artık kesinleşen Radeon RX 490 için şirket sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Teknoloji piyasasının önemli kaynakları önümüzdeki ay kullanıcıların sürprizle karşılaşabileceğini belirtiyor. Ekran kartının çıkmasına 1 ay kaldığını varsayarsak kart hakkında henüz bir bilgi sızmaması da ilginç. Teknoloji meraklıları bilir ki kart özelliklerinin sızması için 1 ay çok geç bir süre.

Yeni Ekran Kartı Hangi Teknolojiyi Kullanacak?

AMD firmasının hali hazırda Polaris kullandığı göz önünde bulundurulursa yeni teknoloji Vega da 1 ay gibi sürede uygulanamayacağı da hesaba katılırsa Polaris teknolojisini beklemek hata olmaz.

RX 490’ın çift ekran kartı donanımında hangi teknolojiyi kullanacağı şurada dursun kartın gerek fiyatı gerekse teknik özellikleri hakkında aklımızda soru işaretlerinin kalkmasına mani olamayacak.

AMD Yeni Ekran Kartı Çıkıyor mu

Dünyaca popüler internet sitesi Wccftech.com da pek çok kaynak gibi tarih vermekten kaçınmış. Burada da RX 490 ekran kartının büyük ihtimalle Polaris teknolojisi kullanacağı vurgulanmış. Biliyoruz ki söylentilere göre hareket edilmez. Bizler sürekli bu konunun üstünde durarak siz kullanıcılara en sağlıklı ve doğru haberleri vermeye devam edeceğiz. Şu an için beklemek en mantıklı yol olacaktır.

Göreceğimiz tek kesin bir şey var o da AMD’nin yeni ekran kartıyla Nvidia serisi kartlarıyla rekabet isteği. Yakın geçmişte görüldüğü gibi AMD’nin Nvidia ile başa çıkmak için yaptığı ve yapacağı fiyat indirimleri en somut örnek olacaktır.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir