Kapat

*

Teknoloji Haberleri 107 views 0

Android 7.1.1 Beta ile Gelen Özellikler

Google, Android 7.0 nin yarattığı yada engel olamadığı bazı sorunları ortadan kaldırmak için Android 7.1.1 sürümünü yayımlamaya başladı. Google geçtiğimiz haftadan itibaren Android 7.1.1  beta işletim sistemini yayımlamaya başladı. İlk olarak Google ve ortakları tarafından üretilen telefonlara dağıtılacak olan işletim sisteminin çok daha renkli olacağı konuşulmakta.  Pixel, Pixel XL, Nexus 6P ve Nexus 5X modellerinin bu güncellemeyi alacak olan ilk modellerden olacağı konuşulmakta.  Android 7.1.1 neleri içeriyor ? Android 7.1.1 beta ile gelen özellikler neler?

Güncellemenin en önemli özelliklerinden biri, Android klavyeden desteklenen GIF ekleme seçeneği olacak. Yenilenen bu klavye üçüncü parti yazılımlarla bağ kurarak sayısız GIF’i mesajlarınıza ekleme seçeneğine sahip olacaksınız. Buna ek olarak yeni güncelleme sayesinde, sıklıkla kullandığınız uygulamalara özel kısa yol tuş takımları da getirilecek.

Ayrıca bu güncellemenin birçok küçük çaplı güvenlik açıklarını da kapatacağı söyleniyor.  Google tarafından bu güncelleme dağıtılmaya başlanmış olsa da Türkçe dil seçeneği için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir