Kapat

*

Bilimsel Gelişmeler 234 views 0

Antartika’da Son 10 Yılın En Büyük Buz Kaybı

Antartika son 10 yılın en büyük küresel ısınma sonuçları ile karşılaştı. Mart ayından Mayıs ayına kadar devam eden en yüksek buzul erimeleri Arktik Okyanus ve çevreleyen denizlerde kaydedildi. Nasa bu durumu şöyle sitem etti “Bu durum 10 yıl önce olsaydı bilim dünyası yıkılır veböyle büyük birşey hepimizi korkuturdu ama rutinleşen küresel ısınma olaylarından ötürü bu son artışı yeni normalin üstünde diye kaydedebiliyoruz..” dedi. Nasa‘nın bu açıklaması da dünyamızın ne kadarhızlı erimeye başladığı böyle büyük bir artışı bile artık yeni normalimizin ustune diye kaydettiğimizi gösteriyor. Bilimsel gelişmeler bazı durumlarda yetersiz kaldığını ve dünyanın düzeninin korunması için insanlar olarak her birimizin üstüne düşeni yapmasının zamanının geldiğinin de en büyük göstergesi budur.

Ayrıca NASA bu son olaylardan endişe duyduğunu ve bu yıl kaydedilen bu durumun daha iyi incelemelerini yapmak ve önlemlerini almak için harekete geçilmesi gerektiğini ve bu durumu incelemek için yeni bir yöntem üzerinde çalıştıklarını duyurdu. NASA Antartika çalışmalarında hızlandırılması için de yeni bir fon talebinde bulunacak.

Siz Buzların Erimesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Yorumlara Buyrun

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir