Kapat

*

Giyilebilir 129 views 0

Apple AR Gözlüğü Yapıyor!

VR teknolojisini hepimiz duymuşuzdur. AR teknolojisi de bu teknolojinin devamı olarak düşünülebilir. İlerleyen günlerde AR teknolojisini anlatan bir yazı paylaşacağız. Şimdilik yüzeysel olarak yeni nesil sanal gerçeklik teknolojisi diyelim. Teknoloji dünyasında rekabetin artması birçok yenili atılımı beraberinde getiriyor. Son zamanlarda Apple ürünlerine ilginin azalması Apple firmasını gelişime zorladı. AR teknolojisi de buna somut örnek. İşte Apple AR gözlüğü yapıyor dedirten olayın detayları.

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada AR teknolojisinden bahsetti. Her ne kadar yüzeysel konuşsa da ufak ufak AR gözlüğünün sinyallerini verdi.

Apple AR/VR uzmanı Robert Scoble, Apple’ın, Carl Zeiss isimli ünlü lens firması ile birlikte çalıştıklarını belirtti. CES 2017’de konuşan Carl Zeiss yetkilileri de bu bilgileri doğruluyor.

Sıradaki Büyük Şey Ne?

Apple “sıradaki büyük şey” parolası ile hayranlarını meraklandırırken bizler ise “sıradaki büyük şey” in Apple AR Gözlüğü olduğunu düşünüyoruz.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir