Kapat

*

Rehberler 268 views 0

Apple Kimliği Alma Nasıl Yapılır? (Rehber)

Birçok iOS kullanıcısı özellikle de yeni iOS kullanıcıları Apple kimliği alma konusunda sorunlarla karşılaşmakta ve nasıl Apple kimliği alınacağı konusunda yetersiz kalabilmekte. Bu makalemizde size Nasıl bir Apple kimliği alabileğinizi veya oluşturabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Makaleyi okuduktan sonra başarısız olan arkadaşlar olursa Apple kimliği alma konusunda o arkadaşlara yorum yazmaları durumunda özel bir destek vererek de yardımcı olabiliriz.

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle Apple kimliği oluşturmak için telefonunuzu kullanabileceiğiniz gibi bizim burda anlatacapımız yöntem olan Apple’ın sitesini de kullanabilirsiniz. Aşşağıda verilen linke tıklayarak Apple kimlik oluşturma bağlantısına gidelim ve sonrasında resimli anlatım ile bir bir uygulayarak Apple kimliğimizi alalım.

Apple Kimlik Oluşturma Sayfası

Yukardaki linke tıkladığınızda karşınıza aşşağıdaki resimdeki gibi bir kimlik alma sayfası çıkacaktır.

Apple kimliği alma

Apple kimliği alma işlemini başarı ile tamamlamak için yukardaki resimde görebileceğiniz linkde açılan sayfadaki alanları eksiksiz ve doğru şekilde giriniz. Yanlış bir isim vesaire girdiğinizde yarın birgün Apple Appstore dan alışveriş yaparken sorunla karşılaşabilirsiniz. Kimliğimizi almak için şifresinden EMİN olduğumuz bir mail adresi, prola,ad soyad ve doğum tarihi bilgilerimizi girmemiz gerekmekte.

Apple kimliği alma

Güvenlik soruları sizin hesabınızda bir sorun olduğunda veya şüpheli bir hareket tespit edildiğinde size hesabın size ait olduğunu doğrulamanız için yöneltilecek sorulardır. Mümkün mertebe akılda kalıcı şekilde 3 ayrı soru ve cevap seçerek Apple kimliği alma aşamalarına devam ediniz..

Apple kimliği alma

Apple kimliği alma işlemini tamamlamadan önceki son adımda hangi bölgeye ait bir apple kimliği almak istediğimizi seçerek resimde belirltilen güvenlik kodunu giriyoruz. Duyurular ve teklifleri almak isteyemeyebilirsiniz bu yüzden ben olsam tikleri kaldırırdım.. Devam butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Apple kimliğimizi bu resimleri takip ederek ve resimlerin altındaki yönergeleri okuyarak alabilirsiniz. Bu analtımdan dolayı bize teşekkür etmek için yorum kısmını kullanabilir Facebook sayfamızıda takip ederek bizi takip edebilirsiniz. Böylece iOS ve Apple ürünleri ve yazılımları konusunda en son çıkan haberleri takip edebileceksiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Teknoloji ve Oyun Haberleri websiteniz TeknoCops’dan ben Tuğrul Demirezen bildirdi.

Tuğrul Demirezen {Tuğrul Demirezen}

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri yazarı. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu araştırma yaparak geçirmekten hoşlanan bir filozof.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir