Kapat

*

Giyilebilir 298 views 0

Apple Watch’ta Windows 95 Deneyimi!

Microsoft’un en eski işletim sistemlerinden Windows 95’i, bir geliştirici saate sığdırmayı başardı.

Telefonumuzdan tüm işlerimizi yürütebildiğimiz bu devirde artık saatler de aynı rolü üstlenmiş durumda. Bu cihazlar her ne kadar bilgisayarların verdiği hazzı ve verimi veremeseler de sınırlı işlem güçleriyle, gelişen teknolojiyle beraber hayatımızda yerleri günde güne artıyor.

Geliştirici Nick Lee YouTube kanalında yayınladığı videoda yaptığı denemelerle Windows 95’i Apple Watch’ta çalıştırmayı başardı. Lee ayrıca videoda Apple Watch’a daha önce Mac OS 7.5.5’i yükleyip çalıştırdığını da iddia etmekte.

Apple Watch'ta Windows 95 Deneyimi

Videoya göre Windows 95, saat üzerinde sorunsuz açılıyor ve işlevleri dört dörtlük çalışıyor. Ancak işletim sistemi emulasyon olarak çalıştırılıyor bu yüzden yapılan işlemler oldukça yavaş gerçekleşiyor.

Son olarak videoda geliştirici, bu işlemi nasıl yaptığından bahsediyor. Ayrıca işlemlerin ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı bir link paylaşıyor. Eğer siz de bu deneyle ilgileniyorsanız; buraya tıklayarak Nick Lee‘nin kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir