Kapat

*

Rehberler 154 views 0

Arşiv Dosyalarının Şifresini Nasıl Kırarız?

Düzenli ve diskte daha az yer kaplaması özelliklerinden dolayı arşiv dosyaları çok sık kullanılıyor. Çoğu zaman da kullanıcılar kişisel bilgilerini gizli tutmak amacıyla bu dosyalara şifre koymakta. Peki arşiv dosyalarının şifresini unutursak ne yapmalıyız? Arşiv dosyalarının şifresini nasıl kırarız? Yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.

ZIP, RAR, ARJ ve ACE uzantılarına sahip arşiv dosyaları en sık kullanılanlar arasında. Arşiv dosyalarımızın parolasını unutmamız durumunda şifremizi hatırlamamız için bir ipucu yoksa yazılımsal yardıma ihtiyaç duyacağız.

Arşiv Dosyalarının Şifresini Nasıl Kırarız?

Şifremizi düşündük bulamadık o zaman bir de Advanced Archive Password Recovery uygulamasına başvurmakta fayda var. Uygulama iki temel yöntemi kullanarak parolayı bulmaya çalışıyor. Bunlar brute-force (kaba kuvvet) ve dictionary-attack (sözlük saldırısı) yöntemleri. Programın şifreyi bulma olasılığı ve bulma süresi konulan parolanın kısalık ve basitlik düzeyine bağlı. 1 dakikada sonuç alabilir, günler sonra sonuç alabilir ya da bir ihtimal hiç sonuç alamayabilirsiniz.

Uygulama sade bir arayüze sahip. Eğer parolanın bir kısmını hatırlıyorsanız ilgili yerlere yazarak şifre bulma işlemini hızlandırabiliyoruz. Günler süren şire kırma işlemlerinde parola kırma işlemini duraklatıp, daha sonra kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Uygulamanın üretici ve geliştirici firması,  ZIP arşivlerinin büyük çoğunluğunun şifrelerini sadece birkaç saatte kurtarabildiklerini belirtiyor. Siz de arşiv dosyalarının şifresini nasıl kırarız diye düşünüyorsanız Advanced Archive Password Recovery programının ücretsiz indirme linkini aşağıda paylaşıyoruz. Umarız yazımız faydalı olur bol şanslar.

Arşiv Dosyalarının Şifresini Nasıl Kırarız

Advanced Archive Password Recovery İndir

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir