Kapat

*

Teknoloji Haberleri 110 views 0

Bambaşka Samsung Görebiliriz!

Dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung uzun bir süredir yaşadığı şirketsel sıkıntılardan dolayı karmaşık olan yeniden yapılanma programı üzerinde çalıştığı bilinmekte. Samsung bu amaç doğrultusunda son günlerde kendi çekirdek birimleri üzerinde çok fazla bir ağırlık olduğunu düşündüğü diğer birimlerini satma yoluna gidiyordu. Güney Koreli firma ayrıca daha sade bir firma yapılanmasına yönelik bazı önemli adımlar da atmaktaydı. Yeni gelen haberler de artık “Bambaşka Samsung Görebiliriz” dedirtiyor.

System LSI Yeniden Yapılanıyor

Bugün gelen konuyla ilgili yeni bir haber ise firmanın System LSI birimin altında bulunan dökümhane birimini yeniden yapılandırmayı düşündüğü ve bu sayede bunu sistematik olarak daha da büyütmeyi hedefledikleri yönünde. Samsung’un tasarım ve üretim operasyonlarını yeni iş üniteleri şeklinde ayırıp onları fabrika dışı ve dökümhane olmak üzere iki ayrı birime dönüştüreceği de konuşuluyor.

Samsung System LSI biriminden bahsedersek. Bu birim temelde dört çekirdek bölümden oluşmakta. Bu bölümler mobil işlemciler geliştiren yonga üzeri sistem ekibi, kamera sensörleri ve ekran sürücü yongaları üzerinde çalışan LSI geliştirme ekibi, dökümhane iş ekibi ve destek ekibi şeklinde ayrılıyor.

Genel olarak Güney Koreli devin sadece araştırma ve tasarımla ilgili birimini yonga üzeri sistem ve LSI geliştirme ekiplerini bir araya getirip onları dökümhane işlerinden ayırarak yeniden biçimlendireceği teknoloji kulislerinde yaygın olarak konuşuluyor.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir