Kapat

*

Mobil 95 views 0

Binlerce iPhone Çalındı!

Apple firması bugünlerde oldukça karışık. Rakip firmalar yeni cihazlarıyla gündeme gelirken aksine Apple bazı sansasyonel olaylarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Dün piyasadaki Apple şarj cihazlarının çoğunun sahte olduğunun tespit edildiğini yazmıştık. O haberimizi okumadıysanız buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Şimdi de Apple cihazlarının üretildiği bir fabrikadaki eski bir üst düzey yöneticinin binlerce iPhone cihazı çalarak sattığı iddiası teknoloji gündemine bomba gibi oturdu. Binlerce  iPhone çalındı detaylar haberimizde.

Soyadının Tsai olduğu açıklanan eski yönetici iddialara göre Apple için cihazlar üreten Foxconn isimli fabrikadan 5.700 iPhone ünitesi çalıp satışa sunmuş.

Foxconn firması Apple’ın haricinde Sony ve HP gibi teknolojide önde gelen firmalara da cihaz üreten bir kuruluş. Bu durum karşısında Foxconn firmasının güvenilirliği tartışılır duruma geldi. Firmanın çalışma konusunda sicili açıkçası pek de parlak değil. Geçmiş yıllarda işçilerine karşı hiç adil olmayan muamelede bulunup onlar için uygunsuz çalışma koşulları temin etmesinden ötürü birçok yaptırımla karşı karşıya kalmıştı.

10 Yıl Hapis Cezası İsteniyor

5.700 cihazı çalıp satmakla suçlanan Tsai için 10 yıl hapis cezası isteniyor.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir