Kapat

*

Otomobil 209 views 0

BMW Sürücüsüz Araç Üretiminde 2 Partnerini Buldu!

Alman, otomobil ve teknolojileri üretim firması BMW sürücüsüz araç üretimine başlamıştı. Gereken bilgiler ve teknolojiler için kendine iki partner bulan BMW, çarpışma algılama sistemleri uzmanı Mobileye ve bilgisayar yongaları üreticisi Intel ile anlaşmaya vardı.  Ayrıca Intel’in bu anlaşma ile knedi sürücüsüz araçları içinde bir ittifak olduğu düşünülüyor.

Üç şirket detay vermeden, Cuma günü ortak bir basın toplantısı yapacağını söyledi. BMW CEO’su Harald Krueger, Intel CEO’su Brian Krzanich ve Mobileye başkanı ve teknoloji şefi Amnon Shashua katılacağıbu toplantıda tüm detaylar konuşulacak ve anlaşma resmileştirilecek. Ardından detaysız bir bsın toplantısı yapılacak.

Bu Haziran ayında, BMW, Dünyanın en büyük lüks otomobil üreticisi, 2021 yılında bağımsız sürüş özelliğine sahip(sürücüsüz)  yeni amiral gemisi modeli başlatacağını söyledi.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir