Kapat

*

Sinemalar 284 views 0

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler (6 Mayıs)

Ankara Yazı Veda Mektubu

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 37dk)

Yönetmen : Kemal Uzun

Oyuncular : Sefa Zengin, Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu

Tür – Dram

Ankara yazı veda mektubu

Filmin konusu şöyle:”Ankara’da solcuların uğrak mekanı olan bir kahvehane 10 Ağustos 1978 günü taranır. Ülkedeki sıkı yönetim dahi bu ve benzeri vahşete engel olamaz. Daha sonraları Balgat Katliamı olarak anılacak olaydan birkaç saat sonra, polis etraftaki semtlerde, olayla bağlantısı olduğuna inandığı pek çok ülkücü genci gözaltına alır. Gözaltına alınanlar arasında henüz 20 yaşında olan Mustafa Pehlivanoğlu da vardır. Mustafa’nın gözaltına alınmasıyla sonrası annesi Zeynep ve babası Ahmet Bey’in hukuki mücadelesi başlar. Aradan geçen yıllarda 12 Eylül Askeri Darbesi’nin kurduğu mahkemede idam cezası alan Mustafa Pehlivanoğlu, anne ve babasının haberi bile olmadan bir sabah idam edilir…”

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 28dk)

Yönetmen : Orçun Benli

Oyuncular : Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut

Tür – Komedi

5 Dakikada değişir bütün işler

Filmin konusu şöyle: “Sedat, Harun ve Cihan, orta halli bir mahallede yaşayan 3 yakın arkadaştır. İnternet cafe işleten Sedat, bahisten para kazanır ve aynı gece bu parayı harcamak için pavyona giderler.

Harun ve Cihan hayatlarında hiç pavyona gitmemişlerdir, Sedat abileri onlara göz kulak olacaktır! Ancak içeride zil zurna sarhoş olan, yüksek gelen hesabı ödeyemeyen kafadarlar,

o gece tahmin bile edemeyecekleri olaylara karılaşırlar. Bar sahibi, psikopat mafya Tavşan Rıza ise en büyük kabusları olacaktır.”

Adım Adım

Vizyon Tarihi – 06.05.2016

Yönetmen : Sinan Uzun

Oyuncular : Mehmet Sefa Öztürk, Bora Acar Zöngür, Can Ayan

Tür – Dram

adım adım 6 mayıs

Filmin konusu şöyle: “Eski bir balet olan Şevket’in hayatı oğlu Tolga’nın görme engelli kızı Ayşen’i ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile sarılan Ayşen’e kendisini adayan Şevket kendisini bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulacaktır. ”

Başgan

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 14dk)

Yönetmen : Orhan Eskiköy

Oyuncular : Arif Salih Kırdağ, Hülya Kırdağ

Tür – Belgesel

başgan

Filmin konusu şöyle:”Kıbrıslı Türkler, güneyi Avrupa Birliği’nde olan Kıbrıs’ın kuzeyinde Avrupa Birliği’nin “kontrol altında olmayan” topraklarında yaşamaktadır. Arif Salih Kırdağ, Rumlarla Türkleri yeniden bir devlet çatısı altında toplayarak, 40 yılı aşkın süredir devam eden Kıbrıs Sorunu’nu çözeceğine kendini fazlaca inandırmış ve buna destek ararken kendi gerçekliğini kaybetmiş bir politikacıdır.”

Çöl Kraliçesi

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (2s 9dk)

Yönetmen : Werner Herzog

Oyuncular : Nicole Kidman, Robert Pattinson, James Franco

Tür – Biyografik, Dram

çöl kraliçesi

Filmin konusu şöyle: “Meraklı ve maceracı bir kadın olan Gertrude İngiltere’nin dışındaki hayata merak duyar ve görmek ister. Elçilikte görevli olarak Tahran’a gider, burada elçilik sekreteri Henry Cadogan’a aşık olur. Bu aşk yanlış anlaşılmış kişilerle birlikte hayat boyu sürecek bir maceranın başlangıcı olacaktır.”

İfrit’in Diyeti: Cinnia

Vizyon Tarihi – 06.05.2016

Yönetmen : Özgür Özberk, Şahin Yiğit

Oyuncular : Özgür Özberk, Kirkor Dinçkayıkçı, Gülşah Ç;omoğlu

Tür – Gerilim, Korku

İfrit'in Diyeti: Cinnia

Filmin konusu şöyle: “Üç genç arkadaş cin temalı bir korku filimi çekmeye karar verirler. Kendilerine sağlam bir hikaye bulmak isteyen bu üç genç, o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekil’in kapısını çalar ve o andan itibaren aradıkları korku hikayesinin asıl oyuncuları olacaklarını bilmeden kendi hikayelerinin dehşetini yaşamaya başlarlar. ”

İşkence Odası

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 26dk)

Yönetmen : Kevin Goetz, Michael Goetz

Oyuncular : Troian Bellisario, Bailey Noble, Kate Burton

Tür – Dram, Korku, Gerilim

İşkence Odası

Filmin konusu şöyle:”Ç;ocukken kaçırılan ve işkence gören genç bir kadının intikam arayışı, onu ve kendisi gibi çocuk istismarına maruz kalmış bir arkadaşını sapkınlığın korkunç ve derin bataklığına sürükler. ”

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (2saat 28dk)

Yönetmen : Anthony Russo, Joe Russo

Oyuncular : Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson

Tür – Aksiyon, Fantastik

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Filmin konusu şöyle: “Yenilmezler’in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Steve Rogers’ın önderliğinde Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ve Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen bir diğer grup. ”

Sonsuzluk Teorisi

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 49dk)

Yönetmen : Matt Brown

Oyuncular : Dev Patel, Jeremy Irons, Toby Jones

Tür – Biyografik, Dram

Sonsuzluk Teorisi

Filmin konusu şöyle: “Hindistan’ın Madras kentinde yoksulluk içinde büyüyen Srinivasa Ramanujan Iyengar, İkinci Dünya Savaşı sırasında Cambridge Üniversitesi’ne giriş hakkı kazanır. Profesör G. H. Hardy rehberliğinde, Iyengar matematiksel teorinin öncülerinden olacaktır.”

Yarım

Vizyon Tarihi – 06.05.2016 (1saat 38dk)

Yönetmen : Ç;ağıl Nurhak Aydoğdu

Oyuncular : Ece Tatay, Serhat Yiğit, Hülya Böceklioğlu

Tür – Dram

yar1m

Filmin konusu şöyle: “Türkiye’nin doğusundaki bir dağ köyünde yaşayan 15 yaşındaki Fidan, annesini kaybedince zorlu bir hayata atılır. Annesinin ölümünün ardından kendisinden küçük iki kardeşine annelik yaparken aynı zamanda çobanlık yaparak hayatını kazanmaya çalışır. Fidan, kendi rızası olmadan, bir miktar para karşılığında çocuk yaşında bir aileye verilir. Ege’deki yeni hayatı en az eskisi kadar zorlu olur. Evlendirildiği adam 35 yaşında fakat zihinsel sorunları nedeniyle çocuksu davranışlara sahip Salih adında biridir. Başlarda birbirlerini reddeden iki çocuk arasında zamanla iyilik ve merhamet dolu naif bir ilişki başlayacaktır.”

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir