Kapat

*

Mobil 88 views 0

Chrome OS ve Android Birleşecek mi?

Futbolun transfer haberleri nasıl ünlüyse teknolojide de bazı takıntılı haberler vardır. Son zamanlarda düzenli aralıklarla Chrome OS ve Android birleşecek mi başlığı altında yalan yanlış söylemler aktarılıp kamuoyunun kafası karıştırılmakta.

Eğer siz de bir gün Chrome ve Android ‘in birleşeceğine inananlardansanız; üzülerek söylüyoruz ki ne yazık ki imkansız gibi. Google‘ de Android, Chrome ve Chromecast’ten alanlarından sorumlu başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer böyle bir durumun imkansız olduğunu defalarca olduğu gibi bir kez daha açıkladı.

Yapılan açıklamada iki işletim sisteminin birleşmeyeceği son günlerde sıkça ortaya atılmaya başlanan bu iddiaların asılsız olduğu belirtildi. Ayrıca Lockheimer, iki işletim sisteminin birleşmesinin şu an saçma olduğunu, iki sisteminde tek başlarına gayet başarılı olduğunu belirtti.

Chrome OS ve Android Ortak Çalışır

İki sistem birleşmeyebilir. Fakat günümüz teknolojisinde sıkça bu iki sistemin ortak çalıştığını görebiliriz. Chromebook‘ların gün geçtikçe kullanımlarının arttığı da hesap edilirse bu tespit pek de yanlış olmaz.

Etrafımıza baktığımızda Apple iOS ve OSX‘i birleştirmemiş ise bir bildiği vardır elbet. Google’den de böyle bir hareket beklemek yersiz olur. Tabii ileride ne olacağı belli olmaz orası da ayrı. Dönem değiştikçe şartlar da değişir.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir