Kapat

*

Giyilebilir 257 views 0

Çin Ajanı Akıllı Saatler

Çin’de satılan ucuz akıllı saatlerin neden bu kadar ucuz olduğu ortaya çıktı. Ucuz diye aldığınız akıllı saatler tüm bilgilerinizi Ç;in’e sızdırıyor!

Bu kadarda ucuz olmamalı dediğimiz Ç;in’in Dünyaya sunduğu bu ürünlerin neden bu kadar ucuz olduğu ortaya çıktı.Hangi malzemeden yapıldığı dahi belli olmayan bu malzemeler kişisel verileri Ç;in’e sunuyor.

Neden bu kadar ucuz dediğimiz ürünlerden biri olan , fiyatı 15 ile 20 dolar arasında değişen U8 Watch adlı akıllı saatler, Bluetooth üzerindenAndroid ve iOS cihazlar ile eşleşebiliyor. U8 Watch, 1.48 inç dokunmatik ekrana sahip.

Mobile Iron Güvenlik Firmasından Michael Raggo‘nun araştırması sonucu göre bu saatler tam bir casus.

U8 Watch, kullanıcıların yetkisi olmadan Ç;in’e telefondaki rehber bilgilerini gönderiyor.Bunun yanında SMS ve çağrı kayıtlarınız da otomatik olara kÇ;in’deki bir IP adresine iletiliyor.

Ayrıca mağdur olursanızz, hiç bir muhatabınızın olmadığını belirtelim. Ç;in malı Ç;inlilerin malı Akıllı insanlar onu kullanmamalı. Ucuz diye ürün almadan önce araştırmayı unutmayalım.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir