Kapat

*

Sosyal Medya 84 views 0

Dailymotion Erişim Sorunu!

Dünya üzerinde popüler video paylaşım siteleri arasında ilk sıralarda gösterilen Dailymotion erişim sorunu yaşıyor. Dün gece başlayan bu engel, çok ilginç durumlar içeriyor.

Şu an engelleme sadece “http://www.dailymotion.com/tr” adresi üzerinde bulunuyor. “http://www.dailymotion.com” şeklinde girmek isteseniz siteye giriş yapabiliyorsunuz. Engelin ilk birkaç saatlik zaman diliminde farklı tarayıcılarda, farklı karşılama ekranlarının çıkmış olması kullanıcıları iyice meraklandırmış olmalı.

Dailymotion erişim sorunu kullanıcıların ilk defa karşılaştığı bir durum değil. Daha önceleri Dailymotion gibi Youtube başta olmak üzere popüler video paylaşım sitelerine erişim engelleri yaşanmıştı. Fakat bu seferki içinde birçok gizemi barındırıyor.

Dailymotion’a Erişim Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Bu sorunun cevabını kimse bilmiyor. Bize göre Dailymotion da bilmiyor. Olayın nedenini bilse kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama yapardı diye düşünüyoruz.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir