Kapat

*

Editörün Seçtikleri 451 views 6

Dark Souls III İnceleme & İlk Bakış

Herkese merhaba bugün sizin için Dark Souls III oynadık ve tecrübe ettik. Tüm bu yazıları okumadan önce şunu belirtmek istiyorum tecrübe ettiğim kadarıyla oyun bir grafik harikası muhteşem efektler oyunu değil lakin Dark Souls ‘a başladğımız andan itibaren Oyunun sinematiği bizleri karşıladı ve sinematikte hikayenin anlatılışından grafiklendirmeden etkilendiğimi söylemeliyim. Ayrıca İncelemenin dışında Gameplay veyahut seri oynayış videoları isterseniz Dark Souls III için oynayış videolarını Youtube kanalımızdan sizlerle paylaşabiliriz İstek varsa Yorumda bulunmanız yeterli olacaktır. 

Dark Sould 3‘ün Steam’daki fiyatı – 179 Tl

Steam’dan Satın almak isteyenler için STEAM – DARK SOULS™ III

 

Dark Souls III ‘ün serinin ikinci oyunu olan Dark Souls II den grafik ve düzen anlamında pek bir farkı olduğunu söyleyemem ama oyunun hikayesinin işlenişi ve oynayışında ciddi boyutta iyileştirmeler var. Dedik deik Hikaye dedik. Oyunun tek kurtarır yanı hikayesi madem hadi Dark Souls III Hikayesine bir göz atalım nedir bu hikaye ??

 

 

ds32

Dark Souls III Hikaye

Oyunumuzun ana olayı karanlıktan gelenle ışığın müdelesini konu alıyor ve tabiki karanlık olan taraf baskın geliyor… Oyun bir Destanı konu qalıyor ve bu destana göre ilk zamanlarda dunya şekilsiz ve karanlıkla kaplıydı içerisinde yaşan kötü ruhlar ve bedenler vardı. Daha sonraları ateş doğdu ve ateşle birlikte karşıt güçler ve eşitsizlikler de ortaya çıktı. Bunlardan birisi de ateşin doğumu ile tabiki ışık ve karanlık oldu. Karanlık taraftan   ejderler ve kötü ruhlu iblisler dünyaya geldi. Tüm bu karanlığa karşı koymak için dünyanın  ilk ölümlüsü Nito , Izalith cadısı ile onun kaoscu kızları , Gün Işığı Lordu Gwyn ile  sadık şövalyeleri ile bir cesur cüce ortaya çıktı. Ve kendilerine “Strength of Lords” dediler Daha sonra Ejderha’lara savaş açtılar. Oyunun içerisinde bu savaş katılım süreci ve karanlıkla ışığın savaşı sürekli olarak geçiyor. 

Screenshot_7

 

Dark Souls III İnceleme

Oyun başladıktan sonra birçok ufak yaratık gördük bunlara tek vuruş yaptıgımızda ölüyorlardı ve hiç zorlamıyorlardı oyunun kolay bir oyun olduğunu ilerde BOSS bile olsa çok zorlanmayacağımı düşündüm. Sonrasında geniş bir düzlüğe geldik ve burda büyük bir yaratığın kalbinden demir kılıcı çıkardık çıkarınca yaratık canlandı evet o bir BOSS du henüz BOSS’un canı %50 de iken beni öldürdü.. Gerçekten beklenmedik bir zorluktaydı ve şaşırdım bu birazda beni azimlendirdi,  yani oyunun sardığını söyleyebilirim lakin hala grafiklerin ve karakter düzeninin potlar itemler vesaire menüler dahil olmak üzere yetersiz grafikte ve rahatsız edici buluyorum.  Enn büyük tavsiyem şu olacak Kalkan kullanmayı öğrenin….

 

Oyunjda yorulmak diye birşey oldğunu farkettim altta göreceğiniz resimde de görebildiğiniz yeşil bar bizim gücümüzü gösteriyor ve koşarken& savaşırken bu azalıyor. Bittiğinde bir süre topllanmamız gerekiyor bu bara dikkat ederek oynamamız gerekecek gibi.  Neyse ikinci denememde de Bossun cnaından %75 indirmeyi başardım ama Potlarım oldugunu farkettim oyun başında Dark Souls size 3 adet Can potu veriyormuş kullanmayıda öğrendik artık bosu yenebiliriz… Lakin her öldüğümde oyunun başından başlamak biraz koyuyor ve heyecanı soğutuyor sanırım geldiğim yere kadar herhangi bir kayıt noktasından geçmedim ama mesefa uzun ve can sıkıcı oluyor ufak yaratıkları tek vuruşla öldürmek..

 

Eh Bossu yendik sonunda devamını anlatmıyorum oyun gerçekten hırs yaptırıyor adama ama benden grafikler ve hareket ederken yeterince Çevik hareket edemedıgınden karakterler eksik puan alacak 

Dark Souls 3

Dark Souls 3

 

 

Dark Souls III Sistem Gereksinimleri

Sistem Gereksinimleri

 

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

“Dark Souls III İnceleme & İlk Bakış” üzerine 6 yorum

 1. Mahir Özdin dedi ki:

  4.5

 2. CİHAT KISAÇ dedi ki:

  beğendim yazılarınızın devmaını bekliyoruz

 3. EFSANE ŞIKTAR dedi ki:

  umarım haberdeki herşey doğrudur

 4. AYŞIN TAYFUN dedi ki:

  güzel

 5. ERDEM ARABACI dedi ki:

  Kolay gelsin

 6. DİDEM DOKSÖZ dedi ki:

  Sağolun harika olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir