Kapat

*

Sosyal Medya 493 views 2

Davul Çalıp Mani Söyleyen Ramazan Drone’u

Gelişen teknolojiyi Ramazan ayında da görmüş olduk.Ramazan ayının vazgeçilmez geleneklerinden biri de Ramazan davuludur.Sahur vakti yaklaşınca duyduğumuz bu güzel ses ve yeteneklere dişli bir rakip çıktı.Artık Ramazan Davulcularının zorlu bir rakibi var: Ramazan Drone ‘u…
Teknoloji geliştikçe bazı zararları da ortaya çıkmaya başladı.Bu zararların bence en önemlisi yavaş yavaş tarihlerin,geleneklerin yok olmaya başlamasıdır.Bu haberimizde bu duruma örnek gösterebileceğimiz bir haber.
İstanbul Eyüp’te karşımıza çıkan yerli bir firma tarafından patenti alınan SingoDrone adlı Drone,Ramazan ayı boşunca devam edecekmiş.
Üzerinde bulunan ses sistemi ve tek batarya ile 15 dakikalık uçuş süresine sahip olan Ramazan Drone ‘u , Eyüp Sultan Meydanından havalanacak.Hem Davul çalacak hemde mani söyleyecek olan bu Ramazan Drone ‘u ile insanlar sahura kalkacak.

Ramazan Drone ‘u Tutar mı ?

Eyüp Sultan Meydanı’nda deneme uçuşları gerçekleştirilen Ramazan Drone ‘u na ilgi büyüktü.Ramazan Drone’u tutarmı derseniz tutacağını sanmıyoruz.Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin değerlerimizi korumasını bilmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Bu fikrimize tabiki zıt fikirler var.Ramazan davulcularının bazen geç kaldığını söyleyen bazı vatandaşlar,Ramazan Drone ‘larının bu duruma hem çözüm olacağını hemde gelişen teknolojiye ayak uydurma bakımından daha renkli bir görüntü sunacağını söyleyip,bizim fikrimize zıt bir fikir beyan etmektedirler.
Lafı daha fazla uzatmadan sizi Ramazan Drone ‘yla tanıştıralım.Karşınızda davul çalan mani söyleyen Ramazan Drone’ u…

 

Sizce yılların Ramazan davulcuları mesleklerini gelişen teknolojiye kaptıracak mı? Gelişen teknoloji geleneklerimizi yok mu edecek?

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

“Davul Çalıp Mani Söyleyen Ramazan Drone’u” üzerine 2 yorum

  1. Mahir Özdin dedi ki:

    4.5

  2. DarkDraxill dedi ki:

    Yakinda sahurda yemek yapcak robotda cikarir bunlar 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir