Kapat

*

İnternet - Güvenlik 154 views 0

DDoS Saldırısını Ergenler Yaptı!

DDoS saldırısını ergenler yaptı! 21 Ekim günü tüm dünyada hissedilen DDoS saldırılarını araştıran güvenlik şirketi, saldırıları ergenler yapmış olabilir dedi. Bütün dünyanın telaşla hissettiği bu saldırılar , 3 Dünya Savaşı mı geliyor gibi soruları hafızalara getirdi. ABD ye yaklaşık 7 Milyar Dolar zarar veren dev DDoS saldırıları ABD ve Rusya arasında tırmanan yeni bir gerilimin kıvılcımları mı ?derken yetkililer bu saldırılar için birkaç ergenin hackercılık hevesi tarzında açıklama yapması oldukça ilginç. Hele ki bu saldırılar için loT cihazlarının kullanılması..

DDoS Saldırısını Ergenler Yaptı …

Güvenlik firması olan Flashpoint ise devlet destekli bir siber orduların saldırısı olabilir diyor. Firma, kendilerini göstermek isteyen birkaç ergen hackerın olduğunu bunların saldırıların ön saflarına geçtiklerine araştırmalarından ulaşmış durumda. Daha önce de bir oyuna bu sistemle saldırıldığını ancak başarılı olamadıklarını bildirdiler.

Bahsedildiği gibi bu saldırıları genç bir hacker topluluğu mu yaptı ? Eğer onlar yaptı ise gelecek yıllarda imkan ve tecrülerinin artışı ile neler yapabilecekleri ? Ya saldırılar gerçekse ? Devletler arasındaki yeni bir savaş mı ? gibi ihtimallerin doğru olup olmadığını ileri ki günlerde tecrübe ederek yaşayacağız.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir