Kapat

*

Otomobil 228 views 0

Dev Firma: Volkswagen Batıyor mu?

Volkswagen batıyor mu? Emisyon skandalının ardından bir türlü kendine gelemeyen dev Alman markası son olarak tam 30 bin kişiyi işten çıkarma kararı aldı. Dünyanın en önemli otomobil firmalarından biri olan Volkswagen geçen yıl gelişen emisyon skandalından sonra faiş para cezaları ödemek zorunda kalmıştı. Bunun üstüne kullanıcılardan gelen davaları da kaybetmeye başlayan firma, akıllara tek bir soruyu getirdi. Dev firma batıyor mu ?

PopulerMechanics tarafından yapılan habere göre oldukça düşük satış rakamları ile karşı karşıya kalan firma yaşanan gelişmelerle birlikte çıkmaza girip, son çare olarak 30 bin işçiyi çıkarma kararı aldı. Lakin bu işlem sanıldığı gibi kolayda olmayacak.

volkswagen batiyor

Şirket 2025 yılına kadar hiçbir çalışanını işten çıkarmayacağına dair sendikalarla sözleşme imzalamış. Bu nedenle çalışanların kendilerinin işten ayrılıyoruz demeleri gerekiyor. Bu işlemin zor olacağının farkında olan yetkililer alternatif olarak yeni teknolojilerle ilgili olarak yapılacak olan işçi alımın gerçekleşmeyip bu işlerin mevcut çalışanlara dağıtılması yönünde. Bu yöntem karlı olmasa da son çare yetkililer bu yönteme başvurabiliriler.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir