Kapat

*

Bilimsel Gelişmeler 204 views 1

Edge Chrome ‘yi Devirdi

Microsoft, Windows 10 için yaptığı araştırmada yeni web taracıyıları Edge hakkında çarpıcı verilere ulaştı. Microsoft, web tarayıcılarını inceleyerek onların önemli yanlarını karşılaştırdı.

Microsoft, Windows 10 ile beraber kullanıcılarına sunduğu yeni web tarayıcıları Edge ‘nin pil tasarrufu yönünden rakiplerinden üstün olduğunu kanıtlamaya kararlı. Ortaya attıkları iddiaya göre en hızlı tarayıcı Edge…

Teknolojinin önde gelen firmalarından Microsoft, iddiasının kaynağını özel laboratuvar ortamlarında yaptıkları güç tüketim testlerinden ve birçok kullanıcıdan topladıkları milyonlarca veriden alıyor. Test sonuçları normal kullanımda Edge ‘nin Windows 10 ortamında en az yüzde 36, en fazla ise yüzde 53 daha tasarruflu olduğunu gösteriyor.

 

edge

Yukarıdaki grafikte önemli web tarayıcılarının en azdan en çoğa doğru güç tüketimlerini görüyoruz. Gerçekten Microsoft iddialarını boşa yapmamış gibi duruyor. Birçok kullanıcının vazgeçemediği Google Chrome 4 saat 19 dakika ile en çok güç tüketen tarayıcı oluyor. Chrome ‘yi  5 saat 9 dakika ile Mozilla Firefox takip ediyor. 6 saat 18 dakika ile Opera biraz olsun kullanıcılarını ümitlendiriyor. Fakat Microsoft Edge, 7 saat 22 dakika ile çıtayı yükseklere taşıyor.

edge

İŞTE MİCROSOFT ‘UN RESMİ TEST VİDEOSU

 

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

“Edge Chrome ‘yi Devirdi” üzerine 1 yorum

  1. Furkan Kadir SAZAN dedi ki:

    5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir