Kapat

*

Oyun Haberleri 232 views 0

Electronic Arts Nintendo NX İçin Yeşil Işık Yaktı!

Electronic Arts tarafından yapılan açıklama, Nintendo NX konsolu kullanıcıları için müjde niteliğinde.

Electronic Arts, ileri düzey yöneticileri vasıtasıyla yaptığı açıklamada firma olarak uygun görüldüğü takdirde Nintendo NX konsolu için de oyun üretilebileceğini belirtti.

Electronic Arts Nintendo NX İçin Yeşil Işık Yaktı

Son yıllarda oyun ve oyun konsolu geliştiricileri ile kıyasıya yarış içinde olan Nintendo firması, maalesef bu yarışta başarılı değildi. Donanımsal ve işlevsel olarak PS4 ve Xbox One ‘ın gerisinde kalan firma son zamanlarda daha az tercih edilmeye başlanmıştı. Ayrıca Nintendo firmasının konsolları olan Wii ve Wii U ‘nun oyunlardaki kol kontrol ayarlarının yapılmasının uğraştırması da kullanıcıları Nintendo ‘dan soğutmuştu. Bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü oyun firmaları Nintendo için oyun hazırlarken iki defa düşünüyorlardı.

Electronic Arts Nintendo NX İçin Yeşil Işık Yaktı

Nintendo tarafından teknik ve sistemsel sorunlarının iyileştirilmiş, piyasadaki diğer konsollara kafa tutabilecek güçte olduğu iddia edilen Nintendo NX, 2017’nin Mart ayında satışa sunulacak. Nintendo firmasının bu denli kendine güveni Electronic Arts oyun şirketinin gözünden kaçmamış olmalı ki 2013 yılında desteğini çektiği Nintendo platformu için yeni çıkacak konsol Nintendo NX ile beraber tekrar oyun üretebileceklerinin sinyalini verdi.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir