Kapat

*

Bilgisayar - Tablet 280 views 0

En Hızlı Grafik Kartı GTX 1050 Ti Mobil!

Grafik kartının performansı kuşkusuz görselliğe önem veren kullanıcılar için olmazsa olmazlar arasındadır. En hızlı grafik kartı hangisidir? sorusunu sıkça soran oyunculara bu yazımızı ithaf ediyoruz. Nvidia serisinde en hızlı grafik kartı Gtx 1050 Ti Mobil olarak görünüyor. Mobil ekran kartı nasıl olur da masaüstü versiyonlarını geride bırakır? Yazımızı inceleyim.

Nvidia, son yıllarda masaüstü platformun yanında mobil platforma da desteğini artırdı. Özellikle son yıllarda gündeme oturan 1000 serisi grafik kartlarında mobil ortamdaki performansın masaüstü ortamdakine neredeyse eş değer olması kullanıcıların gönlünü çoktan kazandı bile. Gamer kullanıcıların yavaştan dizüstü bilgisayarlara geçiş yapamaya başlaması mobil grafik kartların önemini artırdı.

En Hızlı Grafik Kartı GTX 1050 Ti Mobil!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Benchmark sonuçları şu ana kadar en hızlı grafik kartı olarak bilinen GTX 1050 Ti masaüstü sürümünün mobil sürümüne göre daha yavaş olduğunu gösterdi. Bu sonuç da doğal olarak şu anki en hızlı grafik kartı GTX 1050 Ti mobil dedirtebildi. Ayrıca LaptopMedia’nın yaptığı 3DMark Fire Strike, Cloud Gate ve Unigine heaven 4.0 testlerinde çıkan olumlu sonuçlar da bu bilgiyi desteklemekte. Farklı şirketlerin yaptığı farklı testlerde GTX 1050 Ti, GTX 1050 Ti mobile göre ortalama yüzde 5-6 gibi daha geride.

Hem maddi hem de hizmet açısından kullanıcıları memnun eden GTX 1050 Ti mobil oyunsever ve tasarımla uğraşan kullanıcıları mutlu edecek gibi duruyor.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir