Kapat

*

Sosyal Medya 145 views 0

En Ünlü Twitter Hesapları Hacklendi!

Twitter üzerinde bu güne kadar gerçekleşmemiş büyüklükte bir Hack olayına şahitlik edildi. Hacklenen o ünlü hesaplardan ise reklam tweetleri paylaşıldı toplamda bu hesaplara rekllam vermek isteseniz muhtemelen tüm hepsine verdiğinizde ödeyeceğiniz tutar 500.000 TL civarını bulurda fakat hackleyen şahışlar ücretsiz olarak ” EARN FOLLOWER” Yani Ücretsiz takipğçi kazan reklamları atarak herkesin Timeline’ına girmeyi başardı. Aşağıdaki listede gördüğünüz hesapların yanı sıra irili ufaklı birkaç fenomen hesapta bulunmakta listeye sadece dünyanın takip ettiği büyük isimleri aldık.

  • Xbox Support
  • Viacom
  • PlayStation
  • Red Cross
  • The NewYorker
  • The Next Web
  • NTSB
  • Money
  • The Economist

Yukardaki hesaplardan twitter takipçi kazan reklamları atılarak kullanıcıları hileli kullanıcı havuzlarına toplanması hedeflendi. Twitter istatistiklerine göre bu reklamlardan etkilenen ve bu reklamları görüntüleyen kişi sayısı çok büyük ve yaklaşık olarak 67.5 Milyon kullanıcı. Linklere tıklayan ve reklamların başarıya ulaşmasıyla hesapları uygulamalar tarafından  ele geçirilen kişi sayısı ise yaklaşık 3 Milyonun üzerinde.

Twitter Takipçi Kazan Siteleri Ne Yapıyor?

Twitter takipçi kazan ve kazandırma siteleri kullanıcıların hepsinde hesabını yönetmek,tweet atmak, birini takip etmek ve takipten çıkarmak gibi büyük yetkileri elinde topluyor böylece giren kullanıcılara daha önce girmiş kişilerde 50-100 takipçi yolladıktan sonra o kişiyi de havuza dahil ediyor. Daha sonra bu takipçi kazanan kullanıcı başka birine servis ediliyor. Bu siteler ise asıl kazançlarını bu havuzdaki kişileri toplu olarak satarak elde ediyor.

Ünlüler, Millet vekilleri ve ünlü olmak isteyen daha binlerce kişi bu takipçileri para ödeyerek satın alıyor. 3M insanın etkilendiğini var sayarsak ve gerçek kullanıcının 1000 kullanıcı 5 TL gibi bir fiyatla piyasa bulduğunu düşünürsek 15.000 ₺ gibi bir fiyata 3M takipçi satın alınabilecek. ve bu aslında Twitter için büyük bir darbe!

Twitter Ne Yapabilir?

Twitter bu takipçi kazanması amacı ile kullanıcıların aldatıldığı uygulamayı fes ederek tüm bu yanlışın önüne geçebilir ve yaşanacak olumsuzluklardan etkilenilmesini en küçük düzeye indirebilir. Twitter tarafına duyulan saygıda büyük ölçüde azalacak ve güvesizlik başlayacak. Twitter’ın uygulama ve havuzlara karşı dahil hesap güvenliği politikalarını güncellemesi gerekecek belki ek önlemler alınması gerekecek.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir