Kapat

*

Sosyal Medya 97 views 0

Eski İşletim Sistemlerinde WhatsApp Çalışmayacak!

Eski işletim sistemlerinde WhatsApp çalışmayacak. 7. yılına girecek olan WhatsApp, gelecek yıl ile birlikte eski sürümlerde yer almamaya başlayacak. Android, iOS be Windows işletim sistemlerinin çok eski modellerine verilen destek kesiliyor. Blackberry telefonların tamamından ve bazı Nokia telefonlardan desteğinin çekeceğini açıklayan WhatsApp’dan yeni bir açıklama geldi.2017 yılında desteğini çekeceği eski işletim sistemlerini açıkladı. 2009 yılında hayatımıza giren WhatsApp, kurulduğu günden beri akıllı telefonların mesajlaşma merkezi olma özelliğini devam ettiriyor. Birçok kullanıcı WhatsApp’dan vazgeçemiyor. Reklamsız ve anlaşılır olması az yer ve veri harcaması WhatsApp’ı önemli kılmakta.

Eski İşletim Sistemlerinde WhatsApp Çalışmayacak!

Gelecek yıl ile birlikte, WhatsApp Android 2.1 ve 2.2 sürümünü kullanan cihazlar, Windows işletim sistemine sahip telefonlar için Windows Phone 7, Apple için ise iOS 6 ve iPhone 3GS sürümleri için desteğini çekecek.

eski isletim sistemlerinde whatsapp olmayacak

WhatsApp yapacağı değişikler de pek de haksız sayılmaz. Zira sektöre girdiği yılda Nokia ve BlackBerry cihazları popülerdi. Şimdi ise neredeyse yok oldular. Yeni isim ve işletim sistemleri sektör de önemli noktalara geldi. Az gelişmiş ülkelerde halen bu telefonlar tutulsa da, WhatsApp eski modellerden desteğini çekmekte kararlı gibi gözüküyor.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir