Kapat

*

Mobil 216 views 2

Facebook Akıllı Telefon Mu Üretecek?

Facebook akıllı telefon mu üretecek? Facebook toplayacağı sağlam bir ekiple akıllı telefon sektörüne girebilir. Sosyal medya platformu olmaktan çıkan gittikçe farklı projelere yatırım yapan Facebook Akıllı telefon sektörüne girecek mi ? sorusu sıkça sorulmaya başlandı. İnternet taşıma başta olmak üzere birçok farklı sektöre, projeye dahil olan Facebook, Building 8 adlı laboratuvarında oldukça önemli çalışmalar yürütmekte. Bunu yaparken de en iyileri bir araya getiren Facebook’un yeni hedefinin  bir Akıllı telefon üretmek olduğu söyleniyor.

facebook akilli telefon uretecek

Facebook akıllı telefon mu üretecek?

Facebook’un Building 8 merkezinde Motorola, Amazon, Google, Apple ve Tesla gibi dev şirketlerden ayrılan oldukça sağlam isimler bulunmakta. Bilindiği üzere Facebook HTC işbirliği ile 2013 yılında “Facebook Phone” olarak adlandırılan bir mobil cihaz piyasaya sürülmüştü. Sonuç hüsran olsa da Facebook durmadı, devam etti. 2014 yılında Oculus’ü satın alarak Sanal gerçeklik dünyasına adım attı ve başarılı oldu.

facebook akilli telefon

Daha fazla heyecan arayan Facebook, Building 8 den yararlanmakta. Building 8 merkezinin başında ise daha önce ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) ve Google’ın Gelişmiş Teknolojiler ve Projeler (ATAP) araştırma laboratuvarının başında da görev yapmış Regina Dugan bulunmakta.

Facebook’un yeni projelerini özellikle akıllı telefon projelerini merakla bekliyoruz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

“Facebook Akıllı Telefon Mu Üretecek?” üzerine 2 yorum

  1. Kaan Kaya dedi ki:

    Merak uyandırıcı bir yazı olmuş, bilgilendirme ve yazı için teşekkürler, ellerinize sağlık.

    1. Mustafa Genç dedi ki:

      Teşekkür ederiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir