Kapat

*

Sosyal Medya 221 views 0

Facebook Düşüşte!

Facebook’ta bulunan can sıkıcı haber sayısı düşüşte. Kullanıcılar için Facebook için kötü olan bu haberin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook‘ta gün geçmiyor ki canımızı sıkan paylaşımları ve rahatsız eden reklamları görmeyelim. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma kullanıcıları mutlu edecek cinsten. Araştırma sonuçları bu tür içeriklerin Facebook’ta paylaşımlarının düştüğünü gözler önüne seriyor. Her ne kadar bu durum Facebook için iç acıcı görünmese de hoş olmayan içeriklerden, can sıkıcı videolardan, eski arkadaşların samimiyetsiz paylaşımlarından sıkılan bizler için gayet hoş bir gelişme.

Facebook Düşüşte

Araştırmanın detayları da bir hayli ilginç durumda. 2015’in sonları itibariyle orijinal içerik paylaşımı diğer yıllara göre yüzde 20 oranında düşüş yaşamış. Bu paylaşımların içerisinde nikahların, bebek fotoğraflarının, yeni işe girme bildirimlerinin, aile içi vefatların ve tatillerin gibi birçok özgün olması gereken içerikler de bulunuyor.

Facebook Düşüşte

2016’da durum, 2015’e göre daha ümit vericiymiş. Fakat Facebook’u tatmin edecek kadar değil. Paylaşım üzerine kurulmuş bir sistemi olan Facebook için bu durum belki de ölüm çanlarının habercisi.Araştırma verileri bizlere insanların, sosyal ağın cazibesinden uyanarak kurtulduğunu gösterse de asıl sonuçları zamanla öğreneceğiz.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir