Kapat

*

İnternet - Güvenlik 173 views 0

Facebook, Lazerler ile İnternet Taşıyacak!

Facebook, lazerler aracılığıyla internet bağlantısı sunan daha az karmaşık ve mevcut sistemlere göre daha kullanışlı olması için vaat edilen, yeni bir alıcı geliştirme  yollarını araştırmakta. Bu gibi kablosuz internet sistemleri telsiz frekansları ve çoğunlukla WiFi çalışması olarak biliniyor oysa, serbest uzayda lazer iletişimi gayet başarılı ve zahmetsiz bir iştir. Avantajları, uzay boşluğunda, daha yüksek veri hızları için potansiyel iletişime imkan olması  ile birlikte iletim frekansları başka frekanslar olmayacağı için iletim konusunda rahat olabilecektir.

Facebook lazer sistemleri ile internetten taşıma konusunda başarılı olabilir ise. Bildiğimiz internet hızları mantığı tamamen değişecek. Ayrıca Facebook kendi verimerkezleri ve daha birçok servisi içinde daha maliyetsiz ustune daha hızlı bir sisteme sahip olacak. Facebook’un yeni lazer sistemi ne konumda kalacak takip edip bilgilendireceğiz.

Tuğrul Demirezen {Tuğrul Demirezen}

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri yazarı. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu araştırma yaparak geçirmekten hoşlanan bir filozof.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir