Kapat

*

Sosyal Medya 143 views 0

Facebook Messenger’a Bomba Özellik Geldi!

Facebook Mesennger’a bomba bir özellik geldi. Gelen yeni özellik sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları arasındaki dengeleri değiştirebilir. Kullanıcılar tarafından da istenen grup video özelliği Facebook Messsenger’a geldi. Artık rahatlıkla Messenger üzerinden grup video sohbeti başlatabileceksiniz. Facebook Messenger grup video özelliği şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

Kullanıcı bir grup sohbeti başlattıktan sonra veya grup sohbetine girdikten sonra ekrandaki kamera butonuna dokunarak video sohbeti başlatıyor. Diğer kullancılarda video yayını yapan kişiyi ve diğer kişileri görebiliyorlar.

Sohbete video ile katılmak isterseniz ekrandaki kamera ikonunu kullanarak çok rahat bir şekilde sohbete katılabiliyorsunuz. Grup video sohbetini anlamak biraz uzun zaman alabilir.

Birçok kişi aynı anda konuşursa ne olacak?

Buna ek olarak Sohbet grubundaki 50 kişinin video sohbetine katılmak istediğini düşünelim. Aynı anda 50 kişinin hem videosu hem sesi mobil cihazlarla nasıl ve ne derece mümkün olacak sorusunun cevabı da basit.

Uygulama ekranda sadece 6 kişinin videosuna izin verecek. Sohbetteki baskın dominant kişinin sesi hoparlöre verilecek. Biraz karışık görünse de pratikte uygulayıp deneyip, görmek lazım.

Bu yeni özellik bugünden itibaren yayına alınmış durumda. Kısa süre içerisinde de dünyadaki tüm cihazlarda bu özelliği göreceğiz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir