Kapat

*

Mobil 169 views 0

Galaxy Note 7 Patlama Sorunu Açıklandı!

2016 senesine damga vuran Galaxy Note 7 patlama sorunu açıklandı. Birçok kullanıcının cevabını beklediği bu soru çeşitli söylentilerle kamuoyunun kafasını karıştırmaya devam ediyordu. Daha Samsung firması kısa bir açıklama yapsa da bu açıklama kamuoyunu pek de tatmin etmemişti. Çeşitli çalkantılarla yazı dizisine dönüşen bu haberi nihayet ilginç bir sürpriz ile de sonlandıracağız.

Galaxy Note 7 Patlama Sorunu Açıklandı

Güney Koreli firma takip ettiğiniz üzere en kısa zamanda kamuoyuna resmi açıklama yapacaklarını belirtmişti. Geçtiğimiz gün Samsung bir basın toplantısı düzenledi. Galaxy Note 7 patlama sorununun bataryalardaki üretim hatasından kaynaklandığını belirten firma çok üzgün olduklarını belirtti.

Samsung’un akıllı telefon birimi sorumlusu Koh Dong-jin, yapılan basın toplantısında, “Son birkaç aydır, kendi alanında uzmanlaşmış bağımsız kurumlarla birlikte oldukça titiz araştırmalar yürüttük. Bugün kendimizi, müşterilerimizin güvenini kazanmaya her şeyden daha çok adıyoruz.” dedi. Ayrıca Koh, Samsung’un batarya tedarikçilerine karşı herhangi bir yasal bir yola başvurmayacağını kaydetti.

Samsung’dan Sürpriz Var!

Galaxy Note 7 patlama sorunu belli oldu belki bir karmaşa sonlandı. Fakat basın toplantısının sonunda Samsung’un Galaxy Note 8 ile seriye devam edeceklerini belirtmesi kafaları iyice karıştırdı. Böylece Samsung yeni bir tartışmayı da fitillemiş oldu. Bu haber teknoloji severlere büyük sürpriz oldu denebilir.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir