Kapat

*

Mobil 102 views 0

Galaxy S8 Optik Parmak İzi Tanıma Teknolojisi

Samsung Galaxy S8 optik parmak izi tanıma teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Akıllı telefon teknolojisi için bir ilk olacak olan bu teknoloji şimdiden konuşulmaya başladı. Samsung her nekadar da sızıntıların önüne geçmeye çalışsa da yeni amiral gemisi için hergün bir başka haber geliyor. Galaxy S8’in şimdiden teknik özellikleri tartışılmaya başlandı. Gelen sızıntılardan bir tanesi de optik parmak izi tanıma teknolojisi.

samsung galaxy s8 parmak izi sensoru

Galaxy S8 optik parmak izi tanıma teknolojisi ile gelecek

Son gelen haberlere göre bizi şaşırtacak bir Galaxy S8 geliyor diyebiliriz. Söylentilere göre Galaxy S8, optik parmak izi tanıma teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Tabi bu söylentiler ile ekran içine entegre edilen parmak izi tarayıcı olma ihtimalini de oldukça geri plana düşürüyor. Optik parmak izi tanıma teknolojisini yakından inceleyecek olursak; optik parmak izi tanıma teknolojisi, bir cam plakaya akıllı telefonun kasasına yada cam ekrana parmak yerleştirmede aktif hale gelmesi düşünülüyor. Zira bu teknoloji ile ilk kez karşılaşıyoruz.

Samsung Galaxy S8 modelinde bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı ise henüz tam olarak belli değil. Bu optik parmak izi tanıma teknolojisinin gelip gelmeyeceğini İlkbahar mevsiminde öğreneceğimizi düşünüyoruz.

Sizce optik parmak izi tanıma teknolojisi Galaxy S8’de olacak mı ?

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir