Kapat

*

Rehberler 226 views 0

Google Asistan Özellikleri

Google’ın yeni yapay zeka asistanı olan Google Asistan özellikleri belli oldu.Siri ye sonunda ciddi bir rakip geldi.Google Asistan sahip olduğu özellikler ile Siri ye ciddi bir rakip.Daha önce Google I/o 2016 özelliğinde yüzeysel olarak tanıtılan Google Asistan bugünki lansman ile kendisine hayran bıraktırdı. Google Asistan özellikleri neler ? Google Asistan Nedir ? Google Asistan kullanma rehberi vs.  gelin Google Asistan ı yakından inceleyelim.

Google Asistanın belkide en büyük özelliği sadece soru-cevap desteği sunmayıp sizinle bir iletişime geçiyor olması.Örneğin “Ronaldo hangi ülkenin vatandaşı ?” diye sorduktan sonra “Peki hangi takımda oynuyor?” dediğinizde asistan sizin halen Ronaldo’dan bahsettiğinizi anlıyor ve cevap veriyor.  Ya da öğrenmek istediğiniz bir konu hakkında bilgi alabilirsiniz.Örneğin bir filmi beğendiniz.” ….. Filmi nasıl ? ” diye sorduğunuzda saniyeler içinde filmin analizini yapacaktır.

google asistan nedir

Google Asistan öğrenen ve kendini geliştiren bir program olacak.Google Asistan  arkamızı toplayan bir program olacak gibi gözüküyor.Ek olarak Google Asistan sadece sorulara cevap vermeyecek, sizinle muhabbet edecek ! Zaman içerisinde tarzınızı zevklerinizi analiz ederek öğrenecek olan bu program sorularınızı sizin özelliklerinize göre yanıtlayacak.Başka bir değişle ne demek istediğinizi ne yapmak istediğinizi anlayabilecek.

Lep dediğimizde Çorum diyebilecek mi bilmiyoruz ama merakla da bekliyoruz 🙂

 

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir