Kapat

*

Otomobil 112 views 0

Google Otonom Aracı Waymo Honda ile Anlaştı

Google‘nin otonom araç teknolojilerine de el attığını biliyoruz. Bu bağlamda otonom ticari şirketi Waymo ticari anlaşmalara zemin hazırlamak için ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Alphabet firmasının alt şirketi olan Waymo otonom sürüş teknolojilerini daha da somutlaştırmak için büyük bir hamle yaptı. Google Otonom Aracı Waymo için Honda ile anlaştı. Honda da görüşmelerin yürütüldüğünü doğruladı ancak henüz net bir açıklama yapmadı.

Google Otonom Aracı Waymo için Özel Mühendisler Ortak Çalışacak

Honda yaptığı resmi açıklamada Google Waymo mühendisleriyle Honda mühendisleri birlikte hareket edeceği belirtildi. Bu şekilde geliştirilecek araçlar Waymo’nun mevcut test araç filosuna katılacak.

Honda ile yapılan bu işbirliği sayesinde 2020 öncesi otonom teknolojilerinde önemli bir ilerleme sağlanmış oldu. Bakalım otonom teknolojileri hayatımıza nasıl girecek?Bekleyip görelim.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir