Kapat

*

İnternet - Güvenlik 98 views 0

Hackerlar Dakikalar İçinde iPhone Kırdılar

Hackerlar dakikalar içinde iPhone kırdılar. Teknoloji geliştikçe kullanım oranı arttıkça daha da riskli bir hal almaya başladı.Öyle ki dünyaca ünlü firmalar bile gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyorlar. Bu firmaların işleri kullanıcılardan kat mı kat daha zor. Ne kadar büyük olursan ol, senin güvenlik sistemini aşacak bir insanoğlu çıkıyor. Son DDoS saldırılarına düşündüğümüzde dünyanın teknoloji üzerine kurulan bir yapı haline geldiğini daha da çok anlıyoruz.

Apple firması da ne kadar güvenliyim ? sorusunu kendine mi yöneltti ? Yoksa kendine çok mu güvendi bilinmez ama , iPhone 6S cihazını hackerların önüne attı. Apple modelini Çinli bir hacker grubunun önüne koyarak hem kendini denemiş oldu hem de hackerların neler yapabileceğine tanıklık etti. Apple tarafından kötü bir tecrübe olacak olan bu deneyim kısa sürdü.

Hackerlar dakikalar içinde iPhone kırdılar !

Beklenildiği gibi başlamayan yarışma oldukça kısa sürdü. Hackerlar birkaç dakika içinde iPhone 6S cihazını kırarak eklemek istedikleri zararlı yazılımı içine yerleştirmeyi başardılar. Tabi bu ilginç yetenekler bu birkaç dakika için 115000 Dolar para ödülünün sahibi oldular. Ayrıca hackerlar nexus cihazını da 5 dakikada kırıp 100000 Dolar daha kazandılar.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir