Kapat

*

İnternet - Güvenlik 251 views 0

Hackerlar, Donald Trump’ı Hedefledi!

Daha önce Müslümanların tamamını Amerika’dan atmak ve çeşitli absürdlüklerle medyanın ilgisini çeken başkanlık adayı Donald Trump,Anonymous isimli hacker grubu tarafından hedef alındı. Anonymous “kişiyi aşırı ırkçı ve müslümanlık karşıtı buldupu için hedefledi. Anonymous belli bir dine yada ülkeye hizmet etmiyor ve bu söylemleri hackleyerek tepki gösteriyor.

Anonymous Tarafından hacklenen Donald Trump’ın kişisel bilgileri, sosyal güvenlik numarası ve email kayıtları gibi bilgileri internet ortamında yayımlandı.

Anonymous’un hacklediği kişiler ve eylemleri internet üzerinden deepweb’de gömülü şifrelenmiş bir chat odasından hedef alınıyor. Şahıslar belli itibarlara sahip şekilde bu chat odalarında eylemlerini ve gerekçelerini diğer üyelerle paylaşyor ve onun fikirlerini desteklemek isteyen diğer Anonymous üyeleri kişiye destek veriyor veyahut vermiyor. Şuan dünyanın en geniş kitleye sahip hacker grubu olarak tanımlanan bu grup daha önceses getiren birçok eylemde de bulundu.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir