Kapat

*

İnternet - Güvenlik 252 views 0

Hacklenemez İşletim Sistemi: Kaspersky OS

Antivirüs ve güvenlik şirketi olan Kaspersky, 14 yıldır geliştirdiği işletim sistemini yayınlayacağını açıkladı. Güvenlik temelli bir işletim sistemi geliştiren şirket, oldukça iddialı. Güvenlik konusunda yıllardır çalışmalarda bulunan Kaspersky, bu kezde işletim sistemi yapıyor. İşlem sistemi sektörünün güvenli olmadığını belirten yetkililer, güvenli bir işletim sistemi olacak olan Kaspersky OS ile sektöre gireceklerini açıkladı. Çok fazla detaylı bilgi verilmese de  Kaspersky OS ‘un diğer işletim sistemlerinden farkının ne olacağı konuşulmaya başladı.

Kaspersky OS, kullanıcı dostu olmakla beraber kişiselleştirilebilir bir işletim sistei olacak. Şirketin CEO’su yazdığı blog yazısında bu konuda önemli açıklamalar yapmış. Ayrıca sistem Linux tabanlı olmayacak olan Kaspersky OS, tam 14 yıldır geliştirilmekte.

kaspersky os

Linux tabanlı olmayacak olması dikkatleri üzerine çekse de önemli olan olay sistemin hacklenemez olması. Oldukça iddialı bir açıklama yaptıklarının farkında olan Kaspersky işletim sistemi hacklenemez olacak.  Hacklemek isteyen kişinin ancak kullanıcı bilgilerinin dijital imzasının kırarak işletim sistemine sızabileceğini lakin  bunun sadece kuantum bilgisayarlarıyla mümkün olabileceğini söylediler. Yayınlanma tarihi belli olmasa da “Hacklenemez ve Linux tabanlı olmayacak.” açıklamalarıyla şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardılar.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir