Kapat

*

Mobil 378 views 0

Hangisi Tercih Ediliyor iOS mu Android mi?

Son günlerde yapılan bir araştırma mobil dünyasına damga vurdu. AppsFlyer kuruluşunun yayınladığı raporun sonuçları iOS mu Android mi? sorusunu yeniden gündeme getirdi. Raporun içeriği hangi platformda yüklenen uygulamaların daha fazla kaldırıldığı hakkında bilgi veriyor.

Genel olarak her 10 uygulamanın üçü hemen sonra kaldırılıyor. Burada dikkat çeken detay Android platformundaki kullanıcıların yüzde 40’lık bölümünün uygulamasını geri kaldırması. Buna karşın iOS platformunda bu oran yüzde 10 civarında. İki platform kıyasladığında ise Android’deki uygulama kaldırılma oranı iOS’inkine göre yüzde 200 daha fazla.

iOS mu Android mi Sorusu Nereden Geliyor?

İki platform incelendiğinde iPhone cihazların Android cihazlara göre daha fazla depolama alanı sunduğu görülüyor. Ayrıca iOS işletim sistemi Apple cihazlarda kullanılırken tam tersine Android farklı marka ve modellerde açık kaynak olarak kullanılıyor. Bu yüzden Android ile çalışan cihazlarda kalite standardı beklemek güç. Açıklamadan da anlaşılacağı gibi hizmet beklentisi bekliyorsanız iOS mu Android mi sorusunu bu alan için iOS seçmeliyiz.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir