Kapat

*

İncelemeler 630 views 3

Hearts of Iron 4 İnceleme

Bugün sizlerle Hearts of Iron 4 ‘ü inceleyeceğiz. Oyunu oynadıktan sonra grafik

Savaş herzaman hem bedenen hemde savaşan ulusların ruhunda büyük yaralar bırakmıştır. Savaş zor bir zanaat ağır bir süreçtir. İşte tam bu Hearts of Iron IV ‘in tanımı diyebiliriz. Hearts of Iron IV direk Türkçe’ye cevirilecek olursa Demirin Kalpleri anlamına geliyor. Lakin bunu anlamsal olarak kullandığımızda Demir Kalpler olarak kullanabiliriz.

Oyun İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan bir strateji oyunu. Tarz olarak Rome Total War örnek verilebilir. İkinci Dünya Savaşında aktif oalrak savaşmış herhangi bir ülkeyi yönetme şansı buluyorunuz. Ordularınızı oluşturup yönlendirebiliyorsunuz. Amacınız bu büyük savaş esnasında hayatta kalabilmek. Oyun Online olarakda oynanaibliyor yani buda her oyuncunun farklı tercihleri olabileceğini gösteriyor. Gerçek oyuncular ve farklı uluslar stratejilerin boyutunu artıyor. Hearts of Iron IV ‘de stratejik olarak ve doğru hamleleri yaparak tarihi tekrar şekillendirebilirsiniz.. Belkide Adolf Hitler’den daha zekisiniz.

Hearts of Iron 4

Hearts of Iron 4 Oynuyoruz

Oyuna Başlarken Amerika Birleşik Devletlerini Seçtik. 1936  yılının başlarında oyuna başlıyorsunuz Amerika’nın İkinci Dünya Savaşına aktif olarak girdiği tarihte. Tabii Amerika’yı aldık Nükleersiz olur mu.. Israrla Nükleer Geliştirmeler üzerinde yoğunlaştım. Stabil bir gelişme devleti şeklinde ilerleyerek aktif savaşa direkt olarak girmedim. 1942 yılında Italya Afikada bazı kampanyalar yürüttü bu benim ülkemide etkilemiş olsa elimden birşey gelmedi. Tamamen Gelişmeye oynadım.

 

Bu süreç içerisinde farkettim ki Hearts of Iron 4 aslında sadece sıradan bir oyun değil oyunda yaptığınız her hareket birçok sonuç doğuruyor yapımcılar hiçbir ince ayrıntıyı kaçırmamış. Geliştirmeleriniz veya bir ülke ile ittifak ve savaşlarınız hep değiştirilebilir Amerika ile Rusya’yı müttefik bile yapabilirsiniz. Neyse..

İtalya Afikanın tüm kaynaklarını sömürürken Akdenizin süper güçleri olan Fransa ve Rusyayla birlikte Hitlere dünyanın en büyük ordusu ile destek verdiler. Fransa baskı altında çöktü ve SSCB(Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Zamane Rusya’sı)  bazı çarpıcı kararlar aldı ve Almanya ile birlikte farklı müttfeikler yapıp bozdular. Bu esnada dünya üzerinde ufak tefek çatışmalar başlamıştı. Tam o esnada İspanya İç Savaşı baş gösterdi ve bir anda kendimi İngiltere ile mücadeleye girmiş buldum!

 

Neyse inceleme ve oyun ayrıntılarını çok vermeyeceğim kesinlikle oynamanızı öneriyorum özellikle strateji tutkunuz varsa çok gelişmiş bir oyunla karşılaşacaksınız demektir. Yaptığınız her hareketin gerçek sonuçları olacaktır ve tarihi gerçekten şekillendirme imknaınız olacak. Hearts of Iron 4 gerçekten dolu dolu bir oyundu ve dolu dolu bir tecrübe idi. Herkese tavsiye Ediyorum.

Hearts of Iron 4 Çıkış Tarihi

Hearts of Iron IV Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit(Zorunlu)

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 @ 2.66 GHz YADA AMD Athlon II X4 650  3.20 GHz

Ram: 4GB Ram

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 5850 YADA NVIDIA GeForce GTX470  1GB

Harddisk: 2 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: Direct X- compatible ses kartı.

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64Bit(Zorunlu)

İşlemci:  Intel Core i5 750 @ 2.66 GHz YADA AMD Phenom II X4 955  3.20 GHz

Ram: 4GB Ram

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 6950 YADA NVIDIA GeForce GTX570  2GB

Harddisk: 2 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: Direct X- compatible ses kartı.

 

Ayrıca oyunun şuan Steam Üzerindeki Fiyatı 59.00 Tl Hemen satın almak veya incelemek için Steam mağazasına bu linkten gidebilirsiniz. – Steam – Hearts of Iron IV

 

Hearts of Iron 4 İncelemesi

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

“Hearts of Iron 4 İnceleme” üzerine 3 yorum

  1. Mahir Özdin dedi ki:

    4.5

  2. Anonim dedi ki:

    3.5

  3. 123 dedi ki:

    teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir