Kapat

*

Mobil 100 views 0

Huawei Gerçek Akıllı Telefon Yapacak

Huawei CEO’su Richard Yu, yaptığı açıklamayla akıllı telefon piyasasında beklentileri artırdı. Dünya devi Çin şirketi Huawei gerçek akıllı telefon yapacak.

Çin’de gerçekleşen World Internet Conference adlı konferansta söz alan Huawei CEO’su Richard Yu, önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında yapay zeka teknolojilerinin teknoloji piyasasında önemli yerin olduğunu belirten Yu, bu alanda kendi şirketlerinin de önemli çalışmaları olduğunu söyledi. Richard Yu’ya göre “Smartphone”lerin yerini “Superphone” alacak.

Gerçek Akıllı Telefon Yol Gösterecek

Söz konusu cihaz akıllı telefonun ötesinde bir arkadaş olacakmış. Sahibine her türlü desteği vererek hayattaki sorunlara birlikte çözüm üreteceklermiş. Yani cihaz yapay zekaya hakim olabilecekmiş.

Önümüzdeki yıllarda çıkacak olan Huawei Mate 9 ‘nin öğrenme kapasitesine sahip olacağı önceden belirtilmişti. Bu da Huawei gerçek akıllı telefon yapacak sözlerini destekliyor. Gerçek hayatta bir cihaza ne kadar güvenilir orası tartışılır fakat yapılan açıklamalar teknolojinin nerelere geldiğini gözler önüne seriyor.

 

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir