Kapat

*

İnternet - Güvenlik 265 views 0

Instagram Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

Instagram canlı yayın özelliği yakın bir zamanda geşecek bir güncelleme ile eklenecekç Bu özellik ile Facebook ve Periscope canlı yayınları gibi kullanıcılar Instagram uygulamasından canlı yayın yapabilecek. Instagram son zamanlarda Snapchat gibi hikaye özelliği bir özelliği kullanarak Snapchat’ın alanına dalmıştı bu seferde Canlı Yayın özelliği ile Periscope (Twitter) ‘un alanına bir saldırıda bulunuyor. Snapchat gerçek anlamda kalıplaşmış bir uygulama olduğu için Instagram bu hamlesinde başarılı olamamıştı ama Instagram çevresi ve basitliği sayesinde Periscope uygulamasını bitirecek gibi duruyor. Canlı yayın özelliği ile Resim paylaşım sosyal ağının bağlantılı olması da bu özelliğin kullanıcılar tarafından çabucak benimseneceğini gösteriyor.

Instagram canlı yayın özelliği sayesinde kullanıcılar tüm Instagram arkadaşlarına Hikayeler kısmında görünecek bir LIVE simgesi ile duyuru yapacak ayrıca bir arkadaşınız canlı yayın açtığında bildirim almak istiyorsanız Ayarlar kısmından bunu Aktif/Pasif yapabileceksiniz. Böylece gereksiz bir sürü bildirim almak istemiyorsanız sadece belirli kişilerden bildirim alaiblirsiniz. Periscope’un bezdiren özelliklerinden birisi de gereksiz tonlrca bildirim yollaması idi. Instagram canlı yayın eklemesini gerçek anlamda hayata geçirebilirse sektörde kendi rakiplerini bitirecektir.

Instagram firmasını da bünyesine katan Facebook firmasının Canlı Yayın özelliğini bile geçebilir. Instagram gerçekten kullanıcıları tarafından çok yüksek zaman harcanan ve bağımlılık yaratan bir uygulama canlı yayın özelliğinin fotoğraflar ile ilgili bağlamıda katılınca Instagram için biçilmiş kaftan olacağını düşünüyorum.

Ayrıca aşağıda Canlı yayına çıkmış birisinin sizin zaman akışınızda nasıl gözükeceğini gösteren bir resim de sızdırıldı.

Instagram Canlı Yayın özelliği

Gördüğünüz gibi en başta canlı yayın özelliğini kullanmış bir kullanıcının yayını mevcut. Bu özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için açılması bekleniyor. Ayrıca aşağıda Instagram canlı yayın özelliği nasıl kullanılır bu bağlamda sızan görseller de var. Bakalım Instagram Canlı yayın nasıl yapılır ? İşte Instagram canlı yayın yapma

Instagram canlı yayın nasıl yapılır Instagram canlı yayın yapma

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir