Kapat

*

Sosyal Medya 7.778 views 1

Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır? Rehber

Instagram hikayeler özelliği nasıl kullanılır size bunu anlatmak ayrıca Instagram’ın yeni güncellemesi hakkında detaylı bilgi vermek ve rehber kaynak oluşturmak için bu makaleyi yazıyoruz. Instagram güncellemesi ile Snapchat’e ait olan Hikayeler özelliğinin neredeyse birebir aynı sistemini Instagram’a getirdi ayrıca Vine yıldızları ve bazı ünlüler ile viral reklam konusunda anlaşarak hem bir süre Instagram üzerinden hikayeler özelliğini kullanmalarını istedi hemde Snapchat bitti gibisinden viral bir algı oluşturma amaçlı reklam verdi. Tabiki burda bahsedilen konu üzerinde hiçbir net bilgimiz olmadığı için böyle bir izlenim oluştu Facebook yetkililerinden bu hususda açıklamalı bir karşıt bilgi alırsak gerekli özür ve tekzip mesajını yayınlayarak bu bilgiyi ortadan kaldırırız.

instagram hikayeler viral

 

Intagram Güncellemesi İlk Bakış

Uygulamaya girdiğini anda yeni güncellemeyi hissediyorsunuz. Günlleme sonrasında aşşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi üst ksıımda Snapchat’de de oldğu gibi Hikayeler kısmı gözükmekte. Pkei Instagram hikayeler özelliği nasıl kullanılır işte bu konuda ilerleyen dakikalarda da bilgi vereceğiz bakalım Instagram uygulamayı nasıl duyurmuş.

Instagram hikayeler

Şarjımızda %100 vesselam neysee uygulaaya girdiğimizde gördüğünüz gibi hemen böyle bir ekranla karşılaşacasınız ben açtığım için gözükmesede En başta Instagramın bir hikayesi olacak ki bu hikaye aşşağıdaki resimlerden oluşuyor.

 

Instagram Hikayeler Instagram Hikayeler Güncellemesi Instagram güncellemesi Snapchat Instagram Snapchat Hikayeler özelliği

 

Hemen sonrasında sol yukarda + tuşuyla gösterilen Instagram hikaye ekleme kısmı gözümüze çarpıyor. Hemen nasıl kullanıldığını detayları ve filtreleri iletelim..

Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır

Öncelikle şunu söyliyeyim yeni gelen güncelleme kesinlikle çoook yavaş çalışıyor ve bu büyük bir eksik sırf bu yavaşlık okadar sinir ettiki aşşağıdaki resmi yapana kadar canım cıktı yanı silme tusuna basıyorum basıyorum sılmıyor sonra birden siliyor tek tek harf harf yazıyorum yuklensın dıye bekliyorum. Sırf bundan dolayı puanlamalı inceleme yapıp eksi vercem sinir oldum.

Neyse aşşağıdaki resimlerde uygulamanın nasıl kullanıldığına bakabilirsiniz. + tuşuna bastıktan sonrası resimler ile aktarıldı. Resimlerdeki yazılar fırça resmine basıldıktan sonra elle çizilmiştir glow ismi verilen en sağdaki kalemm amplemine basarak size glow efektli yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca emoji keyboard üzerinden yazı oalrak yazdığınız emojiler daha sonra elle büyütüp küçülüp oralarda çıkartma olarak kullanılabiliyor kalpli resim de olduğu gibi

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

“Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır? Rehber” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    0.5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir