Kapat

*

İnternet - Güvenlik 223 views 0

İnternet Dolandırıcısına İbretlik Ceza Geldi!

İnternet’te çeşitli alışveriş siteleriı ve sosyalmedya sitelerinde sahte ilanlarla dolandırıcılık suçuyla suçlanan Murat Aydın isimli kişiye, Maddi boyutu 4 bin 500 küsür lira olan 7 farklı dolandırıcılık suçuyla ilgili Erzurumda yargılandığı dava da, 32 sene 8 ay hapis ve 22.800 tl adli para cezası uygulandı!

Ürünleri Teslim Etmiyordu

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen ancak ücretini peşin ya da bir bölümünü ödedikleri halde satın aldıklarını düşündükleri ürünleri teslim edilmeyen kişilerin yaptığı şikayetler, örnek bir mahkeme kararıyla sonuçlandı.

Kendi Banka Hesabından Tahsi Etti.

Kendisini farklı isimlerle tanıtan Aydın soyadlı şahıs, iletişime geçtiği mağdurlarla önce ürün satışına yönelik bilgi paylaşımında bulunduğu, ürün teslimi için mağdurlardan ürün bedelinin tamamını ya da bir kısmını ön koşul olarak istediğini ve ödemeyi bankacılık ve kredi kuruluşları üzerinden tanıdığı kişilerin banka hesapları aracılığıyla tahsil ettiği tespit edildi.

Dava sürecinde yapılan incelemede hakkında aynı suçtan Türkiye genelinde 40’ın üzerinde soruşturma ve kovuşturma bulunduğu tespit edilen Murat Aydın, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, bilişim sistemleri ile kredi kurumlarını kullanarak dolandırıcılık yapmakla suçlandığı davada, mali boyutu 4 bin 595 lira olan dolandırıcılık için 32 yıl 8 ay hapis ve 22.800 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir