Kapat

*

İnternet - Güvenlik 296 views 0

İnternet Hız Testi Hemde Google ile!

Dünyanın önde gelen web uygulamaları üreticisi Google İnternet Hız Testi Uygulaması yapımına başladı. İnternet hızı yanı Speedtest  ölçüm aracına Google tarafından henüz bir isim verilmesede Google firmasının İnternet Hız Testi uygulaması ile şuan mevcut hız testi araçlarının hepsinden öne çıkacağı malum.

Google diğer tüm hizmetlerinde de verdiği sadelik ve kullanabilirlik konusunu Google hız testinde de gösterecek gibi duruyor.

Tüm bu iddialar Tweetleyen bir Google çalışanı olan Dr. Pete Meyers tarafından Twitter’da ortaya çıktı. İşte o tweet burda..

 

Google İnternet Hız Testi Nasıl Kullanılacak?

Google İnternet Hız Testi aracı ile sadece Google’a Türk kullanıcılar için “internet hız testi” yabancı kullanıcılar içinde “internet speed test” yazmaları yeterli olacak aynı Google Translate uygulamasında olduğu gibi arama sorgusu üzerinde çıkacak bir widget ile anlık ölçüm yapılabilecek buda diğer Speedtest ve hız testi sitelerine zaten kullanıcılar Google üzerinden eriştiği için ve o kelimeyle artık diğer sitelere ihtiyaç olmayacağı için büyük bir düşüşle karşılaşacak ve bir sektör daha Google’ın eline geçiyor…

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir