Kapat

*

Mobil 265 views 0

iOS 10.1 Güncellemesi iPhone 5S Cihazlara Geldi!

iOS 10.1 iPhone 5S cihazlara geldi iOs 10.1 güncellemesinin iPhone 5 ve üzeri cihazlara geldiğini daha önce duyurmuştuk. iOS 10.1 güncellemesi iPhone 5S cihazlara da geldi. Daha önceli günlerde yayımladığımız iOS 10 sorunları ile ilgili bir makalemizde iOS 10 sorunundan en çok etkilenen cihazların başında iPhone 5 ve iPhone 5S cihazlarının geldiğini söylemiştik. iOS 10 genel olarak iPhone kullanıcılarının performansını düşürse de iPhone 7 ,iPhone 6/6S cihazlarda büyük bir problem oluşturmamıştı fakat donanımsal olarak daha düşük seviyede bulunan iPhone 5 ve 5S ler bu güncellemeden donanımsal olarak yetersiz kalmış ve çok etkilenmişlerdi.

( İşte 2016’nın En İyi iOS Oyunları )

iOS 10.1 iPhone 5S güncellemesi ile iPhone 5S kullanıcılarını bir nebze de olsa ki testlerimizde gerçekten ufacık bir rahatlama söz konusu rahatlattı ve problemlerini bir ufacık da olsa azalttı denilebilir. iOS 10 yazılımsal olarak bir güncelleme ve donanımı sonuna kadar kendi özellikleri ile senkron kullanmak istiyor yani ne kadar güncelleme gelirse gelsin iPhone 5 ve 5S cihazları için harika! denilebilecek bir düzeyde çalışmayacak..

Apple firmasının iOS 10 güncellemesini dikkatsizce davranıp iPhone 5 ve 5S cihazlara vermesi şahsi düşüncem olsa da Apple firmasının değiştiğini gösteriyor Steve Jobs döneminde yaşanan Apple firmasına bakacak olursak cihazınız ne kadar eski olursa olsun her zaman işlevsel ve iPhone hızını koruyan bir yapı sergiliyordu. Bu iOS 10.1 iPhone 5S güncellemesi ile iPhone 5 kullanıcılarına ve 5S kullanıcılarına bakın iOS 10 çok güzel ama sizin cihazınız da iyi performans veremiyor cihazınızı değiştirin mesajı vermek bence. Yoksa Apple firmasının hesaplayamadığı bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çok mu zor bir iPhone 5 – 5S kullanıcısının telefonunda performans testleri yapmak….

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir