Kapat

*

İncelemeler 664 views 1

iOS 10 ile Gelen Yenilikler 10 Madde !

iOS 10 ile Gelen Yenilikler diyince kullanıcılar görsel anlamda olan özellikleri ve yenilikleri çok merak etmekteler. İşletim sistemini iOS 10’a güncelleyecekler sistemsel ve performans anlamında büyük değişiklikler yaşayacaklar ama birçok kullanıcı aynı zamanda görsel anlamda iOS 10 yenilikleri neler bunları merak etmekte. iOS 10 sonrasında eklenen yenilikler neler bizde sizler için görsel anlamda farkedilebilecek 10 maddelik yenilikler listesi hazırladın ve iOS 10 ile hangi yenilikler gelmiş hepsini sizler için sıraladık. Bakalım iOS 10 yenilikleri neler?

iOS 10 ile Gelen Yenilikler

Klasör Bakışı Yenilendi

İşte iOS 10 ile yeni gelen klasör bakışı nasıl gözüküyor görelim.

ios-10-yenilikler

Kilit Ekranı Dizaynı ve Fontu Değişti

Kilit ekranında yeni uygulamalar mevcut ve yazı stili tamamı ile değişmiş durumda ayrıca dizayn konusunda da belirgin değişiklikler iOS 10 kilit ekranına uygulanmış durumda.

ios-10-yenilikler-2

Kurulu Gelmiş Olan Uygulamaları Gizleme

iOs 10 ile telefonun içerisinde otomatik oalrak kurulu gelmiş olan uygulamalar kaldırılabiliyor ama tam anlamıyla bir kaldırma söz konusu değil bu uygulamalar sadece anasayfadan gizlenmiş durumda kalıyor yani dilediğinizde geri anasayfaya koyabilirsiniz. En azından Apple cihazınızda boş yere kalabalık görüntü sunmuyor böylece iOS 10 da biraz daha sadelik öne çıkmış oluyor diyebiliriz.

 

AppStore’da Reklam Rüzgarları!

iOS 10 güncellemesi ile Appstore üzerinde meydana gelecek en büyük gelişme ise aynı google play üzerinde olduğu gibi geliştiriciler uygulamalarının reklamlarını Appstore üzerinden verebilecek ve kullanıcılara Appstore üzerinde yapılan aramalarda reklamverenlerin verdiği uygulama reklamları gözükecek. Buda kullanıcıların asıl aradıkları yerine çarpıtılmış ve satın alınmış reklamlara yöneltilmesi anlamına geliyor ki bu durum çok üzücü bir haber diyebiliriz.

 

iCloud Drive ile Masaüstü ve iPhone Dosya Aktarımı

iOS 10 güncellemesi sonrasında gelen yeniliklerden biriside bu olacak ve kullanıcılar iCloud Drive uygulamasını telefon ve masaüstünde kullanarak cihazlarına eskisinden daha kolay şekilde dosya aktırımı yapabilecekler gi bu iPhone ve iPad kullanıcılarının ortak ve en büyük sorunlarından birisi haline gelmişti. Artık dosya paylaşımları daha kolay yapılabilecek.

 

iOS 10 Facetime Güncellemesi

iOS 10 kullanıcıları için facetime üzerinde büyük performans geliştirmeleri yapılmış durumda bu geliştirmelerden herhangi biri görsel bir değişim içermesede iOS 10 da daha güçlü veri bağlantı hızları ve görüntü aktarımı UDP iletişim protokollerinde büyük performans açıkları kapatılmış ve stabil hale getirilmesi başarılmış durumda.

iOS 10 ile Kontrol Merkezinde Değişiklik

Bu güncelleme sonrasında iOS 10 kontrol merkezinde biraz daha renkilik görebiliyoruz. bakalım aşağıdaki resimden kontrol merkezinde başka ne gibi değişiklikler mevcut.

ios-10-kontrol-paneli

 

iOS 10 Bildirim Panelinde Görsel Şölen

iOS 10 bildirim paneli bir nevi yeniden doğmuş denilebilir. Bu güncelleme ile boxed style şeklinde kutucuk kutucuk yeni bölmeler ve 3 boyutlu dokunuş teknolojisine uygun bir bildirim paneli karşımıza çıkıyor.

ios 10 bildirim paneli

 

Gelişmiş Bildirimler

ios 10 bildirimleri

 

iOS 10 Fotoğraflar – Galeri

Galeri yani fotoğraflar uygulaması iOS 10 ile daha verimli ve hızlı çalışmasının yanında kullanıcı dostu bir karosel şekilde değiştirilmiş ve çok hoş duruyor.

ios 10 fotoğraflar galeri

Teknoloji Haberleri

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

“iOS 10 ile Gelen Yenilikler 10 Madde !” üzerine 1 yorum

  1. Hasan dedi ki:

    teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir