Kapat

*

Mobil 433 views 0

iPhone 7 İnternet Hızı Problemi

iPhone 7 internet hızı problemi ile karşı karşıya. Özellikle Samsung Note 7’nin dibe vurmasıyla bu yıla damgasını vuran iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kullanılan Intel ve Qualcomm modemler arasındaki fark test sonuçlarına da yansımaya başladı.

Son dönemlerde akıllı telefonlardaki problemler, hatalar özelliklerinden daha fazla konuşulya başlandı. Özellikle Samsung Note 7’nin başına gelenler gündemi uzun süre meşgul etti. Bu kez de Apple tarafına ait problemler gün yüzüne çıkmaya başladı.  Apple’ın bu yıla damga vuran iki akıllı telefonu olan  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus oldukça iyi satış rakamlarına ulaşırken hem donanımsal hemde yazılımsal olarak bazı problemleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. İlk olarak ana ekran tuşunda yazılımsal kaynaklı olarak bir sorun bulunmuş, Apple bu problem ile karşımıza çıkmıştı. Buna ek olarak ise son günlerde internet hızı farkı problemi ile karşı karşıya..

iphone 7 internet hizi problemi

iPhone 7 İnternet Hızı Probleminin Sebebi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kullanılan Intel ve Qualcomm üretimi olmak üzere 2  farklı modeme yer veridi. Intel’in ürettiği XMM7360 modeminin Qualcomm’un ürettiği MDM9645M modemine karşı  %30 internet bağlantısı hızı farkı olduğu ortaya çıktı. Yeni güncellemelerle bu problem çözülür mü bilinmemekle birlikte Apple tarafından ise henüz bir açıklama yapılmamış durumda. İleri ki günlerde bu sorunun nasıl bir boyuta taşınacağını birlikte bekleyip, göreceğiz..

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir