Kapat

*

Mobil 175 views 0

iPhone 8 OLED Ekran ile Gelebilir!

iPhone 8 OLED ekranla gelebilir. Apple amiral gemi serisinin 2017 yılındaki üyesi olacak olan iPhone 8 cihazında her yıl olduğu gibi bu yılda birçok değişiklik yapılması beklenmekte. İphone 7 hakkında gelen haberlerde OLED ekran ve Home tuşunun olmayışı üzerine durulmuş fakat gelen haberler doğru çıkmamıştı. iPhone 8 hakkında yeni gelen bilgiler ise OLED ekranla gelebileceği yönünde. Bu sefer doğrudan bi açıklama yapıldığı için Apple’ın yeni amiral gemisinde OLED ekran bekliyor.

iphone 8 oled ekran

iPhone 8 OLED ekran ile gelecek

iPhone 8 OLED ekran ile gelecek mi ? sorusunu Sharp firmasının CEO’su Jeng-wu Tai yeniden gümdeme taşıdı. Tai yaptığı açıklamada yeni gelecek olan modelleri kastederek; “OLED ekrana geçmenin zamanı geldi” dedi ve OLED ekranın müjdesini verdi. Yapılan bir etkinlikte konuşan Tai, şunları söyledi:

”iPhone yıllardır her yeni modeli ile gelişmekte ve artık zaman, LTPS ekranı bir kenara bırakıp OLED ekrana geçme zamanı. Tabi böyle bir özellik yeni iPhone’un patlama yapar mı bilemiyoruz fakat Apple bu yolu seçmez ve cihazını geliştirmezse, o zaman bir inovasyondan söz edemeyiz.”

Tai kimdir ? derseniz, Apple’ın Çin’deki üretim ortağı olan Foxconn’un sahibi olan Sharp firmasının CEO’su. Denkleme bu açıdan bakıldığında yeni modellerde OLED ekrana geçileceği fikri güçleniyor. Apple Watch’ta olduğu gibi telefon modellerinde de, OLED ekran kullanılıp kullanılmayacağını ileri ki günlerde göreceğiz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir