Kapat

*

Sosyal Yaşam 139 views 0

Türk Askerine Drone ile IŞİD Saldırısı

IŞİD ‘e ait olduğu tespit edilen bir grup, TSK verilerine göre Türk askerine drone ile saldırdı. Fırat Kalkanı harekatı sırasında gerçekleşen bu olay, harekatın 35. günü sırasında yaşandı. Suriye’de halen devam etmekte olan Fırat Kalkanı operasyonun 35. gününde gelen bilgiler çok şaşırtıcı boyutta. TSK, gayet başarılı bir biçimde yürütülen operasyonlar sırasında Türk askerine yapılan drone saldırısına açıklık getirdi.

IŞİD Türk askerine drone saldırısını üstlendi!

Vukuf bölgesinde görevlerini yerine getiren mehmetçiğimize IŞİD tarafından drone saldırısı düzenlendi. Mehmetçiklerimize hareket halindeyken drone ‘den bomba atıldı. Yaşanan patlama sonucu 3 askerimiz hafif yaralandı. Yaralılar yakında bulunan Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Türk askerine drone saldırısına cevap gecikmedi!

Türk askerine drone saldırısına cevap geçikmedi! Tulaylin bölgesinde bulundukları IŞİD güçlerine yapılan eş zamanlı saldırılar sonucunda 1 IŞİD mensubu öldürülürken, IŞİD tarafından kullanılmakta olan bir bina da tamamen yok edildi. TSK tarafından yapılan açıklamalar sonucunda Türk askerine drone saldırısı başarılı olamadı. Hatta IŞİD, ciddi hasarlar aldı. Çok şükür askerlerimizin sağlık durumu da iyi.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir