Kapat

*

Sosyal Medya 380 views 0

Kadın, Periscope’da Canlı Yayın Esnasında İntihar Etti!

Periscope adını bir türlü temize çıkartamıyor.Bu kezFransa‘da yaşayan bir genç kadın,  intihar ettiği anı Periscope’ta yaptığı canlı yayın üzerinden paylaştı.

Sürekli “seksist” odaklı yayınlarla karşımıza çıkan Periscope,bu kez  trajik bir öyküye sahip.New York Times’de paylaşılan habere göre 10 Mayıs tarihinde bir genç kadın canlı yayın yaptığı sırada intihar etti.

Paris‘te bir tren istasyonunda saat 16:30 gibi başlayan Periscope yayınında, Fransız daha 19 yaşında olan bir kadın, yaklaşmakta olan trenin önüne atlayarak intihar etti.

Kadın, Periscope'da Canlı Yayın Esnasında İntihar Etti!

Olayın kesinliği henüz doğrulanmamış olsada yayın sırasında intihar eden kadının yanına gelen bir yetkilinin “kurbanla birlikte trenin altındayım” sözlerini söylediği yayını izleyenler tarafından duyulmuş.İntihar vakasının yaşandığı sırada yayını tam 1208 seyircinin izlediği belirtiliyor.

Genç,intihar edeceğini yayın sırasında söylesede önce kimse ona inanmamış.Ama vakanın gerçekleştiğini gören izleyiciler büyük bir şok geçirmişler.

Periscope uygulamasının giderek popüler olmasının ardından bu ve buna benzer durumlar karşısına nasıl geçileceği konuşulmaya başlanmıştı.Henüz bir yanıt bulunamasada Periscope ekibinin bir önlem alması şart.

 

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir